هنروتجربه: خیلی از سینمادوستان ایمی سایمِتز را به عنوان بازیگر فیلم‌های مستقلی چون «رنگ سرچشمه» / Upstream Color می‌شناسند اما او به عنوان فیلم‌ساز هم مورد تحسین قرار گرفته است.

ایمی سایمتز اولین فیلم بلندش را در سال ۲۰۱۱ با عنوان «خورشید نمی‌تابد» / Sun Don’t Shine کارگردانی کرد و سپس قسمت‌هایی از مجموعه‌هایی مانند «آتلانتا» / Atlanta را کار کرد. کارنامه فیلم‌سازی او امسال با تریلر تحسین‌شده «او فردا می‌میرد» / She Dies Tomorrow به سطح جدیدی ارتقا پیدا کرد؛ فیلمی که اولین نمایش جهانی‌اش در جشنواره جنوب از جنوبی‌غربی SXSW رقم خورد و «ایندی‌وایر» از آن به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های دوره ۲۰۲۰ این رویداد سینمایی نام برده است.

«او فردا می‌میرد» همکاری دوباره سایمتز را با بازیگر «خورشید نمی‌تابد» کیت لین شیل رقم زده است. داستان درباره زنی است که دچار بیماری‌ای می‌شود که او را متقاعد می‌کند که صبح روز بعد خواهد مرد. اریک کوهن منتقد ارشد «ایندی‌وایر» در نقدش بر این فیلم آن را تریلری نفس‌گیر توصیف کرده که زیرژانر کلاسیک وحشت تن از سینمای دیوید کراننبرگ را با سوررئالیسم خاص سینمای لوییس بونوئل ترکیب کرده است.

«او فردا می‌میرد» که دومین فیلم بلند ایمی سایمِتز در مقام کارگردان است، از ۳۱ ژوییه (دهم مرداد) در سینماهای درایوین و از هفتم اوت (هفدهم مرداد) به صورت مجازی و در قالب ویدئوهای درخواستی عرضه خواهد شد.

  • ایندی‌وایر