هنروتجربه: دبورا یانگ منتقد هالیوود ریپورتر در یادداشتی به فیلم «یلدا» سومین ساخته بلند مسعود بخشی پرداخته است.

این فیلم سینمایی که منتخب هفتادمین جشنواره جهانی برلین، برنده جایزه بزرگ داوران جشنواره ساندنس آمریکا در سال ۲۰۲۰ و برنده جایزه نشان ویژه بهترین فیلم‌نامه جشنواره صوفیه است، سومین هفته اکران خود در سینماهای هنروتجربه را پشت سر می‌گذارد.

متن یادداشت دبورا یانگ بدین شرح است: « فیلم معمایی و خوش آهنگ و گیرای مسعود بخشی که با نمای نفس‌گیر برج میلاد در شب آغاز می‌شود، نکات بسیاری برای لذت بردن دارد. صدف عسگری جوان در نقش مریم به درستی انتخاب شده، نقشی که احساسات ‌و هیجان زیادی را طلب می‌کند. بهناز جعفری در نقش پیچیده مونا بسیار متقاعدکننده است و بابک کریمی گروه تلویزیونی را در این موقعیت به تمامی ابزورد، با جدیت رهبری می‌کند. جولیان آتاناسف با انتخاب رنگ‌های خاموش فراوان و دوربینی عصبی شخصیت‌ها را در صحنه و پشت صحنه برنامه دنبال می‌کند و تدوین ژاک کومتس سیال و دقیق است. موسیقی فیلم هم محدود به گزیده‌ای کوتاه از موسیقی سنتی عالی ایرانی است».

فیلم «یلدا» به نویسندگی و کارگردانی مسعود بخشی و تهیه‌کنندگی علی مصفا ،در مورد مریم کمیجانی، زن جوانی است که به دلیل قتل شوهرش به مرگ محکوم شده است. بهناز جعفری، فرشته صدرعرفایی، بابک کریمی، صدف عسگری و فرشته حسینی ازجمله بازیگرانی هستند که در این اثر به ایفای نقش پرداخته‌اند.

برچسب‌ها: