هنروتجربه: سریال کوتاه فراموش‌نشدنی سال ۱۹۷۳ «صحنه‌هایی از یک ازدواج» به نویسندگی و کارگردانی استاد سوئدی سینما اینگمار برگمان قرار hست برای تلویزیون بازسازی شود.

این اقتباس انگلیسی‌زبان به سفارش «اچ‌بی‌او» ساخته خواهد شد و میشل ویلیامز و اسکار آیزاک نقش‌های اصلی‌اش (که در نسخه اصلی لیو اولمان و ارلاند یوسفسن ایفا کرده بودند) را بازی خواهند کرد؛ و آیزاک تهیه‌کننده اجرایی پروژه هم خواهد بود. نویسندگی و کارگردانی این سریال کوتاه بر عهده هاگای لِوی است که پیش از این، یکی از خالقان سریال پنج فصلی «کاروبار عاشقی» / The Affair برای «شوتایم» بود.

اثر برگمان که ابتدا یک سریال شش‌قسمتی بود، در سال ۱۹۷۴ به فیلمی سه‌ساعته بدل شد و در ایالات متحده روی پرده سینماها رفت. داستان درباره زوجی است که داستان ازدواج‌شان در یک دهه با تمام فرازوفرودهایش به تصویر کشیده می‌شود. برگمان این اثرش را هم بر اساس تجربه‌های شخصی‌اش از جمله رابطه طولانی‌مدت خود با اولمان سروشکل داد که از ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۰ زندگی مشترک با هم داشتند. «صحنه‌هایی از یک ازدواج» از آن دست آثاری است که بارها و بارها الهام‌بخش فیلم‌سازان برجسته شده است از وودی آلن و ریچارد لینکلیتر گرفته تا آری استر.

به گزارش «ورایتی» بازسازی «صحنه‌هایی از یک ازدواج» سال‌هاست در دست تولید است و یک پروژه رؤیایی دیرینه برای مایکل اِلِنبِرگ به حساب می‌آید که حالا یکی از خالقان و تهیه‌کنندگان سریال است. «اچ‌بی‌او» هنوز تاریخی را برای شروع این پروژه تعیین نکرده است.

  • ایندی‌وایر