هنروتجربه: چندی پیش پائولو سورنتینو کارگردان نامدار ایتالیایی اعلام کرد قصد دارد فیلمی درباره دیه‌گو مارادونا تحت عنوان «دست خدا» بسازد، حالا ماردونا اعلام کرد از این کارگردان ایتالیایی شکایت خواهد کرد.

در حالی که چند روز قبل خبر ساخت فیلم «دست خدا» با موضوع دیه‌گو مارادونا به تهیه‌کنندگی نتفلیکس مطرح شد حالا نماینده حقوقی مارادونا در توییتر اعلام کرده که چون  از مارادونا برای ساخت این فیلم اجازه گرفته نشده،او برای استفاده از تصویر و هویتش در فیلم آن‌ها را به دادگاه می‌کشاند.

تاکنون نتفلیکس پاسخی به مارادونا نداده است.سورنتینو پیش تر گفته بود که مارادونا جانش را نجات داده، زیرا زمانی که پدر و مادرش در کلبه جنگلی و به دلیل آتش‌سوزی درگذشتند، او به سفر نرفته و در ناپل مانده بود تا بازی مارادونا را ببیند.روشن نیست شکایت قانونی مارادونا چه تاثیری بر روند ساخت این فیلم داشته باشد.البته نتفلیکس در هفته گذشته اعلام کرده‌بود که «دست خدا» یک فیلم ورزشی و درباره مارادونا نیست.

عنوان این فیلم یعنی «دست خدا» یادآور گلی است که مارادونا در اوج تنش‌های سیاسی آرژانتین و انگلیس بر سر جزایر فالکلند با دست به دروازه انگلستان وارد کرد. گلی که داور هرگز آن را ندید و مهر پیروزی آرژانتین مقابل انگلیس را زد.

سورنتینو در فیلم دیگر خود «جوانی» محصول ۲۰۱۵ که نامزد اسکار نیز شد، از شخصیتی شبیه مارادونا استفاده کرد. این شخصیت فیلم در هتلی لوکس زندگی می‌کرد و شباهت زیادی به دیه‌گو مارادونا داشت و حتی بازی تنیس او در فیلم بارها به عنوان تنیس بازی کردن مارادونا در فضای مجازی دست به دست شده است.

ددلاین