هنروتجربه:جشنواره بین‌المللی فیلم تلوراید آمریکا به سبب اوج‌گیری شیوع ویروس کرونا تصمیم به برگزار نشدن چهل‌وهفتمین دوره خود گرفت.

برگزاری دوره جدید جشنواره فیلم تلوراید آمریکا به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو شد. مسئولان برگزارکننده جشنواره فیلم تلوراید، در بیانیه‌ای اعلام کردند، ماه‌های پرتنش و پرتلاشی را برای برگزاری فیزیکی این رویداد سپری کردند، و در نهایت به اتفاق آرا به این تصمیم دشوار رسیدیم که چهل و هفتمین جشنواره فیلم تلوراید را در سال ۲۰۲۰ لغو کنیم.

در بخش دیگری از این  بیانیه آمده که تا هفته گذشته نیز تصمیم به برگزاری جشنواره داشته‌اند اما افزایش روزافزون موارد ابتلا به ویروس کرونا و ایجاد جوی ناآرام در سطح ملی حتی بهترین استراتژی را برای برگزاری جشنواره در این شرایط غیرقابل کنترل تهدید می‌کرده است. این جشنواره همچنین از رونمایی از فیلم‌های امسال جشنواره تلوراید در آینده‌ای نزدیک خبر داد اما برنامه‌ای برای برگزاری مجازی جشنواره و نمایش آنلاین آثار سینمایی ندارد.

از زمان برگزاری اولین دوره جشنواره تلوراید در سال ۱۹۷۴، تنها یک بار و در سال ۱۹۹۳ این رویداد برگزار نشد. چهل‌وهفتمین دوره این جشنواره قرار بود از سوم تا هفتم سپتامبر برگزار شود.

هالیوود ریپورتر