هنر و تجربه: کارگردان هنگ‌کنگی وونگ کاروای از جمله فیلم‌سازان برجسته‌ای است که به طرح پنج‌ساله‌ای با بودجه ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار برای حمایت از صنعت فیلم‌سازی هنگ‌کنگ پیوسته است.

کاروای که دِرِک یی، پیتر چان هوسان و فیلم‌سازان زیاد دیگری همراهش شده‌اند، از اقدام و صندوق دولت در حالی حمایت کرده‌اند که سینمای هنگ‌ کنگ به خاطر ناآرامی‌های سیاسی و شیوع گسترده ویروس کرونا و تعطیلی سینماها به‌شدت فرسوده شده است.

یکی از برنامه‌های این صندوق حمایتی رقم زدن همکاری فیلم‌سازان برجسته با کارگردانان خوش‌آتیه است تا هر یک بتوانند با بودجه‌ای یک میلیون و دویست هزار دلاری فیلمی را بسازند؛ و در کل ده‌دوازده پروژه در این طرح کلید خواهند خورد. بیش از یک میلیون دلار هم قرار است صرف یک طرح فیلم‌نامه‌نویسی شود که هدفش نگارش چهل فیلم‌نامه است. در این طرح، بخشی هم برای حمایت از اتحادیه‌ها و انجمن‌ها در نظر گرفته شده است تا برنامه‌های آموزشی‌شان را تقویت کنند.

وونگ کاروای در ماه فوریه  مجبور شد تولید فیلم جدیدش با عنوان «شکوفه‌ها» / Blossoms را به دلیل شیوع ویروس کووید۱۹ به حالت تعلیق درآورد.  تولید «شکوفه‌ها» قرارست از همین تابستان از سر گرفته شود.

  • ایندی‌وایر