هنروتجربه: دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران بار دیگر تاکید کرد که این رویداد سینمایی به شکل فیزیکی در آبان ماه برگزار می‌شود.

چندی پیش سیدصادق موسوی دبیر سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در گفت‌وگویی اعلام کرد که این دوره از جشنواره با وجود مسایل کرونایی حتما به شکل فیزیکی برگزار می‌شود، ولی مدتی پس از این اظهارنظر، جلسه‌ای با حضور مدیران همه جشنواره‌های سینمایی دولتی با حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی برگزار شد که در آن درباره ساز و کارهای برگزاری آنلاین این جشنواره‌ها صحبت شد. این جلسه شائبه این را ایجاد کرد که جشنواره فیلم کوتاه تهران نیز علیرغم تاکید دبیر آن ممکن است به شکل آنلاین برگزار شود.

سیدصادق موسوی درباره چگونگی و زمان برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهرانگفت: «من و همکارانم به دنبال آن هستیم تا این جشنواره در زمان مقرر و به صورت طبیعی برگزار شود مگر آنکه شرایط در روزهای منتهی به جشنواره به گونه‌ای باشد که دیگر هیچ سینمایی حاضر به فعالیت نشود».

او با بیان این‌که جشنواره فیلم کوتاه تهران مانند آب حیات برای فیلم‌سازان فعال در این حوزه است، اظهار کرد: «متاسفانه فیلم‌های کوتاه به دلیل اینکه امکان اکران عمومی و گسترده در سینماها را ندارند، جشنواره فیلم کوتاه تهران به تنها محل دیده شدن این آثار تبدیل شده است به همین دلیل جشنواره فیلم کوتاه تهران تنها فرصت برای فیلم‌سازان است که آثار خود را در پرده سینما به نمایش بگذارند».

دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران همچنین عنوان کرد: «آثار و تولیدات فیلم کوتاه مثل هر سال، تولید و برای دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، ضمن اینکه سینماگران تا ۲۰ مرداد فرصت دارند که آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند».

موسوی در پایان تاکید کرد: «زمان برگزاری جشنواره آبان ماه است و از امروز نمی‌توان شرایط ویروس کرونا در آن زمان را پیش‌بینی کرد، بنابراین برنامه ریزی ما همان تاریخ اعلام شده یعنی ۷ الی ۱۳ آبان ماه است».

منبع:صبا