هنروتجربه:مستند «صحنه‌هایی از یک جدایی» به کارگردانی وحید صداقت و «جایی برای فرشته‌ها نیست» به کارگردانی سام کلانتری که این روزها در سینماهای هنروتجربه در حال اکران هستند، از امروز چهارشنبه اول مرداد عرضه اینترنتی هم می‌شوند.

مستند «صحنه‌هایی از یک جدایی» به کارگردانی وحید صداقت، با توجه به اوج‌گیری ویروس کرونا، اکران آنلاین خود را از روز چهارشنبه اول مرداد در وب‌سایت «هاشور» آغاز می‌کند. نمایش آنلاین این مستند به مدت یک ماه ادامه دارد و همزمان در سینماهای هنروتجربه هم در حال اکران است.

این مستند که در دهمین سال ساخت فیلم «جدایی نادر از سیمین» آماده نمایش شده است، روایتی از شکل‌گیری ایده و فیلم‌نامه فیلم «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی‌ است و مراحل انتخاب بازیگران و تمرین با آن‌ها را تا پایان فیلم‌برداری این فیلم و بازتاب‌های جهانی آن مرور می‌کند. این مستند همراه با تصاویری از فیلم و پشت صحنه آن با روایت اصغر فرهادی و مصاحبه‌هایی با مایک لی (فیلمساز انگلیسی) ، ژان کلود کریر (فیلمنامه نویس فرانسوی) و ابراهیم گلستان (فیلمساز و نویسنده ایرانی) درباره سینمای فرهادی تکمیل می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت «هاشور» به آدرس https://hashure.com این مستند را تماشا کنند.

اکران اینترنتی مستند سینمایی «جایی برای فرشته‌ها نیست» ساخته سام کلانتری همزمان با ادامه اکران در هنروتجربه، از ساعت ۲۰ امشب چهارشنبه اول مرداد ۹۹ در سامانه نمایش درخواستی «فیلیمو» و «نمآوا»  آغاز می‌شود.

«جایی برای فرشته‌ها نیست» مستندی درباره تیم ملی دختران اسکیت هاکی ایران و مشکلات پیچیده آنان در راه مسابقات آسیایی کره‌جنوبی است که ورزش، بهانه‌ای برای وارد شدن به زندگی این دختران شده است.این فیلم، پُرجایزه‌ترین مستند سینمایی سال ۱۳۹۸ است که سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر و چهار جایزه از جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» از جمله جایزه ویژه تماشاگران این جشنواره را کسب کرده است.محمد شکیبانیا و محسن شاه‌محمدمیراب تهیه‌کنندگان این مستند هستند.