هنر و تجربه: اثر جدید ارن سورکین با عنوان «محاکمه هفت شیکاگویی» که آن را برای نتفلیکس ساخته است، یکی از جذاب‌ترین ترکیب بازیگران سال ۲۰۲۰ را دارد، از جمله ساشا بارن کوهن، ادی ردمین، فرانک لانجلا و جوزف گوردن لویت.

در این میان، بازیگران نقش‌های مکملی هم هستند که در فیلم قبلی سورکین «بازی مالی» / Molly’s Game حضور داشتند و در «محاکمه هفت شیکاگویی» / The Trial of the Chicago 7 هم دوباره با او همکاری کرده‌اند، مانند جرمی استرانگ که یکی از بازیگران اصلی مجموعه کمدی تحسین‌شده «وراثت» / Succession هم هست. داستان «محاکمه هفت شیکاگویی» درباره اعتراض مسالمت‌آمیزی در خارج محوطه برپایی همایش حزب دموکرات ۱۹۶۸ است که به درگیری مرگبار با نیروهای پلیس و گارد ملی آمریکا منجر می‌شود.

در مقاله جدید «ونیتی فر» درباره این فیلم که قرارست از شانزدهم اکتبر (۲۵ مهر) در نتفلیکس عرضه شود، ظاهراً جرمی استرانگ که بازیگر سرسخت سبک متد است، سر صحنه و موقع فیلم‌برداری از هیچ کاری برای بازنمایی هرچه بهتر فضای آن سال و رویدادگاه داستان فروگذار نکرده است. طبق حرف‌های سورکین، در زمان فیلم‌برداری صحنه‌های شورش در گرنت پارک شیکاگو، استرانگ درخواست کرد که یکی از بازیگران گروه ضربت، پیش از هر برداشت او را روی زمین پرت کند: «جرمی التماس می‌کرد که گاز اشک‌آور واقعی به او زده شود.» کاری که سورکین از آن سر باز زد. جرمی استرانگ که امسال برای درخشش در «وراثت» یکی از رقبای کسب جایزه امی است، نقش یک فعال حقوق مدنی به نام جری روبین را در فیلم بازی می‌کند.

  • ایندی‌وایر