هنروتجربه: تدوین پروژه‌ مستند کرونایی « A_B_C_D » محسن خان‌جهانی توسط مهدی باقری آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلم مستند « A_B_C_D » به کارگردانی محسن خان‌جهانی، درباره تاثیرات اجتماعی شیوع ویروس کرونا بر جامعه است که این مستندساز از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا با گروه کوچکی به ثبت این لحظات خاص در جامعه پرداخته است. او که به تازگی فیلم‌برداری این مستند را به پایان رسانده است، تدوین آن را به مهدی باقری از کارگردانان نام‌آشنای سینمای مستند سپرده که در عرصه تدوین هم فعال است.

مهدی باقری کارگردانی و تدوین مستندهایی چون «اهمیت عارف بودن»، «پیر پسر»، «اهالی خیابان یک‌طرفه»، «مهربانو»، «ناگهان تو گمشدی»، «ایران‌شهر»، «مرغ سحر» را در کارنامه فیلم‌سازی خود ثبت کرده است. محسن خان‌جهانی جدیدترین مستندش را به تهیه‌کنندگی کاوه احمدی می‌سازد.

مستند « A_B_C_D» محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که امیر جغتایی مدیر فیلم‌برداری، احمدرضا طایی صدابردار، مهیار میرجلالی و محمد حسنی فیلم‌برداران و امیرمهدی صادقی مدیر تولید با این پروژه همکاری داشتند.

محسن خان‌جهانی پیش از این، ساخت مستندهای «آزاد راه»، «کلید»، «صندلی ۲۵۷‌»، «یار دبستانی» را در کارنامه کاری‌اش داشته است.