هنروتجربه:فیلم سینمایی «گورکن» امروز در نخستین نمایش جهانی خود در بخش استعدادهاى جوان آسیایی «بیست و سومین جشنواره‌ی فیلم شانگهای چین» به نمایش درمی‌آید.

به گزارش روابط عمومی پروژه، فیلم سینمایی «گورکن» به کارگردانی کاظم ملایی و به تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان امروز دوشنبه ششم مرداد /۲۷ جولای در نخستین نمایش جهانی خود، در سالن شماره سه مرکز هنری فیلم شانگهای به نمایش درمی‌آید. این فیلم یکشنبه ۱۲ مرداد نیز در سالن بزرگ مرکز هنری FANCL برای بار دوم روی پرده می‌رود.

بیست و سومین جشنواره فیلم شانگهای از ۴ تا ١٢ مرداد (٢۵ جولاى تا ٢ آگوست)، به‌صورت ترکیبی از رویدادهای فیزیکال و مجازى و نیز سینماى فضاى باز برگزار شده و در مجموع نزدیک به ۴۰۰ فیلم در چهل سینماى شهر شانگهاى بر پرده می‌رود. امسال جشنواره شانگهای به علت مشکلات ناشى از شیوع ویروس کرونا هیچ مهمان خارجى نداشته و حتی داورى و مراسم اعطاى جایزه در دو بخش رقابتى استعدادهای جوان آسیایی و جام طلایی نیز برگزار نمی‌شود. مخاطبان برای ورود به سالن‌های سینما ملزم به داشتن ماسک هستند و پیش از ورود به سالن‌ها نیز مورد تب سنجی قرار می‌گیرند.

از سینمای ایران به غیر از «گورکن»، «نجیبه» ساخته مصطفى گندم کار در بخش استعدادهاى جوان آسیایی، «من اینجا هستم» ساخته عباس امینى و فیلم کوتاه «خرچنگ» ساخته شیوا صادق اسدى در بخش «جام طلایی»،  و «مترى شیش و نیم» ساخته سعید روستایى و «پیرمردها نمى‌میرند» ساخته رضا جمالى نیز در بخش چشم انداز بین‌الملل  حضور دارند. مروری بر آثار فدریکو فلینى (نسخه‌های بازسازى شده با کیفیت ۴K) و مروری بر آثار کلود شابرول و نیز نمایش هشت قسمت «هرى پاتر» از دیگر بخش‌های جذاب این رویداد معتبر سینمایی به شمار می‌آید.

برچسب‌ها: