هنروتجربه:در جلسات پرسش و پاسح مجازی جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو سینماگرانی چونبری جنکینز، ناتالی پورتمن، دارن آرونوفسکی و ویم وندرس حضور دارند.

برگزار کنندگان جشنواره فیلم تورنتو  اسامی تعدادی از سینماگرانی که قرار است در برنامه‌های این رویداد مجازی شرکت و در پرسش و پاسخ حاضر شوند را اعلام کرد. از این چهره‌ها به عنوان سفرای جشنواره نام برده شده است. بری لارسون، بری جنکینز، ناتالی پورتمن، دارن آرونوفسکی، گائل گارسیا برنال و تاتیانا مسلانی از سفرای جشنواره هستند و  کری مولیگان، زاخاری کوینتو، ایزابلا روسلینی، ویم وندرس، اولیویا وایلد و دانی ین نیز به صورت مجازی در جشنواره شرکت می‌کنند.

طبق اعلام مدیران جشنواره تورنتو کنفرانس صنعت سینما به صورت گردهمایی مجازی در دوران شیوع کرونا برگزار می‌شود. دیگر برنامه‌های جانبی چون برگزاری مستر کلاس‌ها، جلسات دیالوگ، پرسپکتیو، میکرو نشست‌ها، اسپاتلایت‌ها و جلسات سخنرانی نیز به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

این رویداد سینمایی که پیش از این سالانه میزبان نمایش ۳۰۰ فیلم بود، امسال و در پنج روز نخست برگزاری ۵۰ فیلم منتخب را در سالن‌های نمایش با رعایت فاصله گذاری اجتماعی نمایش می‌دهد و نشست‌های خبری ، فرش قرمز و دیگر رویدادهای مرتبط به صورت مجازی برگزار می‌شود. فیلم «اتوپیای آمریکایی» ساخته دیوید بایرن فیلم افتتاحیه است و مدیران این جشنواره تاکید کرده‌اند که سیاهپوستان، بومیان و افراد رنگین پوست در مرکز توجه این دوره خواهند بود.