هنروتجربه: فهرست فیلم‌های هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز با حضور سه فیلم از سینمای ایران در بخش رقابتی و افق‌ها اعلام شد.

دو فیلم «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری و «دشت خاموش» از احمد بهرامی نمایندگان سینمای ایران در بخش افق‌های جشنواره ونیز هستند و فیلم «خورشید» جدیدترین ساخته مجید مجیدی نیز یکی از فیلم های بخش رقابتی جشنواره ونیز است.

هفتاد و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم ونیز قرار است به صورت فیزیکی برگزار از تاریخ ۲ تا ۱۲ سپتامبر (۱۲ تا ۲۲ شهریور ۱۳۹۹) برگزار ‌شود و فیلم ایتالیایی «روابط» ساخته دنیله لوکه‌تی  فیلم افتتاحیه جشنواره است.امسال کیت بلانشت بازیگر استرالیایی برنده اسکار رئیس هیات داوران بخش رقابتی این رویداد سینمایی  است.

«خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی و نویسندگی مشترک مجیدی و نیما جاویدی اولین نمایش خود را در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر تجربه کرد و سیمرغ بهترین فیلم و فیلم‌نامه را گرفت.

«جنایت بی‌دقت» جدیدترین فیلم شهرام مکری است که مضمونی مرتبط با سینما دارد و بازیگرانی چون  بابک کریمی، راضیه منصوری، ابوالفضل خانی، محمد ساربان، عادل یراقی، محمد بهرازنیا و بهزاد دورانی در این فیلم  ۱۳۹ دقیقه‌ای ایفای نقش می‌کنند.

«دشت خاموش » دومین فیلم احمد بهرامی  است که داستان ان در یک کوره‌پزخانه می‌گذرد.