هنر و تجربه: هنوز واکسن ویروس کرونا کشف نشده است ولی این کار مانع نمی‌شود «اچ‌بی‌او» یک سریال کوتاه در این باره و کشف واکسن نسازد!

به گزارش «ددلاین» این شبکه کابلی مهم با همکاری آدام مک‌کی در حال اقتباس از طرح کتاب «اولین تزریق» / The First Shot است که برِنان بورِل ژورنالیست آن را می‌نویسد. کتاب، طبق اعلام انتشارات، داستان رقابت جهانی برای کشف واکسن ویروس کووید-۱۹ را روایت می‌کند و به این می‌پردازد که شرکت‌ها و آدم‌ها همه چیزشان را به خطر می‌اندازند تا جان مردمان را نجات دهند؛ و در میان داستان به چالش‌ها،  سیاست‌ها، دسترسی‌ها ، ایمنی و… هم پرداخته می‌شود.

این سریال کوتاه که هنوز عنوانی ندارد، فعلاً «پروژه بدون عنوان واکسن» نامیده شده و بیش‌تر جزییاتش مثل ترکیب بازیگران، تعداد قسمت‌ها و تاریخ عرضه اعلام نشده است. به هر حال، این تنها پروژه‌ای نیست که مک‌کی این روزها درگیر آن است. او که تهیه‌کنندگی اجرایی سریال «وراثت» / Succession را هم بر عهده دارد، قراردادی با «اچ‌بی‌او» دارد و روی سریال کوتاه دیگری درباره جفری اپستین، مجموعه‌ای با عنوان «زمین غیرقابل سکونت» / The Uninhabitable Earth پیرامون تغییرهای آب‌وهوا و نسخه انگلیسی‌زبان «انگل» (و همکاری با جون‌هو بونگ در خلق آن) هم کار می‌کند.

«پروژه بدون عنوان واکسن» یکی از پروژه‌های متعددی است که در خصوص شیوع جهانی کرونا و کشف واکسن ساخته می‌شود و هر روز بر شمار این پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی افزوده می‌شود.

  • ایندی‌وایر