هنروتجربه: غول عرصه پخش مجازی و آنلاین، حقوق هفت سریال کمدی کلاسیک سیاهان را خریده و اولین مجموعه از دیروز اول اوت (یازدهم مرداد) در نتفلیکس عرضه شده است.

پس از «موئیشا» / Moesha سه فصل نخست «بازی» / The Game از پانزدهم اوت (۲۵ مرداد)، «خواهر خواهر» / Sister Sister از اول سپتامبر (یازده شهریور)، «دوستان دختر» / Girlfriends از یازدهم سپتامبر (۲۱ شهریور)، «پارکرها» / The Parkers از اول اکتبر (دهم مهر)، «نصف نصف» / Half & Half و «یک به یک» / One on One از پانزدهم اکتبر (۲۴ مهر) در نتفلیکس عرضه خواهند شد.

این موضوع طبیعی است که سرویس‌های پخش مجازی و ویدیوهای درخواستی قراردادهای خرید مهم‌شان را رسانه‌ای کنند ولی این موضوع نادر است که این تعداد سریال مطرح در چنین بازه زمانی کوتاهی از یک پایگاه پخش مجازی عرضه شوند. یک دلیل این وضعیت استقبال چشمگیر در ماه‌های اخیر از آثاری در نتفلیکس است که بر شخصیت‌های سیاه تمرکز دارند که خودش برآمده از اعتراض‌های گسترده و جاری به خشونت پلیس و نژادپرستی نظام‌مند است؛ از جمله سریال‌های محبوب مورد اشاره می‌توان از «آدم‌های سفید عزیز» / Dear White People و «وقتی آن‌ها ما را می‌بینند» / When They See Us نام برد.

  • ایندی‌وایر