هنر و تجربه: مهدی شادی زاده که مستند «همراه با باد» به کارگردانی او با محوریت عباس کیارستمی در هنر و تجربه اکران شده است، از ساخت مستند جدید خود با عنوان «کاکتوس‌ها دیگر گل نمی‌دهند» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مستند، مهدی شادی زاده عکاس و کارگردان درباره مستند جدید خود گفت:« حدود یک سال پیش ساخت مستند جدیدم را شروع کردم که در ابتدا عنوان این مستند «درختان سوخته» بود، ولی بعد تصمیم گرفتم اسم این مستند را تغییر دهم و عنوان «کاکتوس‌ها دیگر گل نمی دهند» را انتخاب کردم. من قبل از شروع کار یک سری راش تهیه کرده بودم که در یک روز برفی از تعدادی کارتن خواب گرفته شده بود».

این عکاس افزود:« بعد از مدتی با سیمین بایرامی آشنا شدم، شعرهای ایشان را خواندم و تصمیم گرفتیم در این طرح با هم همکاری کنیم زمانی که شعرهای سیمین بایرامی را خواندم طرحی به ذهنم رسید که سیمین بایرامی فیلمنامه این مستند را براساس این طرح نوشته است».

او با اشاره به اینکه پروانه ساخت این مستند را به سختی گرفته است، تاکید کرد:« در این مستند از اشعار شاعران معاصر استفاده کردیم و قصد داشتیم این مستند بهانه ای باشد تا بیشتر به اشعار شاعران معاصر مانند فروغ فرخزاد، سیمین بهبهانی، شاملو و… که درباره عشق صحبت کرده اند توجه شود. یکی از مهم‌ترین اهداف این بود که چطوری می‌توانیم اشعار را به مستند تبدیل کنیم زیرا دوست نداشتم مستند حالت شعاری داشته باشد».

این کارگردان توضیح داد:«: این مستند کمی دردآور است و زندگی یک سری کارتن خواب را روایت می‌کند. خیلی از این کارتن خواب‌ها بعد از اینکه در عشق شکست خوردند زندگیشان دستخوش یک سری مشکلات می‌شود، ولی سعی کردم این اتفاقات را به صورت دردهای جهانی نشان دهم».

او در پایان گفت: «مستند «کاکتوس‌ها دیگر گل نمی دهند» در مراحل نهایی تدوین قرار دارد که تدوین آن به عهده حنانه میرزایی بوده و فیلمنامه توسط سیمین بایرامی نوشته شده است».