هنر و تجربه: اخبار مربوط به پروژه‌های کارگردان هنگ‌کنگی می‌آیند و می‌روند، اغلب بدون نتیجه! از سریال بی‌نتیجه‌ای با عنوان «جنگ‌های تونگ» که قرار بود برای آمازون بسازد تا فیلم «شکوفه‌ها» که تولیدش در ماه فوریه به دلیل شیوع کرونا متوقف شد. 

البته کاروای چندان بدون فعالیت هم نیست. او سریال «شانگهای شکوفه‌ها» / Blossoms Shanghai در دست ساخت است که اقتباسی از رمان حماسی برنده جوایز مختلف «شکوفه‌ها» اثر یین یوچنگ است. نخستین پوستر تبلیغاتی این مجموعه که تصویری از هو گی را بر خود دارد، تازگی عرضه شده است.

این سریال که کاروای خالق و تهیه‌کننده آن است، ادای دینی است به زادگاه کارگردانش در یکی از حساس‌ترین و سرنوشت‌سازترین برهه‌های تاریخ اخیر. قسمت اول را هم کاروای کارگردانی کرده و این نخستین باری است که او پس از سال ۲۰۱۳ و آخرین فیلمش «استاد بزرگ» / The Grandmaster پشت دوربین قرار گرفته است. فیلم‌نامه‌نویس اهل شانگهای کویین وِن و پیتر پو فیلم‌بردار برنده اسکار «ببر خیزان، اژدهای پنهان» / Crouching Tiger, Hidden Dragon از دیگر عوامل این مجموعه هستند.

وونگ کاروای این روزها هر وقت درگیر ساخت این سریال نباشد، در راستای نجات صنعت فیلم هنگ‌کنگ فعالیت می‌کند و یکی از فیلم‌سازان پیشگام در طرحی برای احیای فیلم‌سازی این منطقه با بودجه‌ای ۳۳ میلیون و پانصد هزار دلاری است.

  • ایندی‌وایر