هنر و تجربه: گسترش بی امان کرونا بیست و دومین دوره جشنواره فیلم مومبای بمبئی را تا سال ۲۰۲۱ به تعویق انداخت.

این جشنواره که از سوی آکادمی تصاویر متحرک مومبای (MAMI) برگزار می‌شود،قرار بود به صورت عادی در ماه نوامبر (آبان) برگزار شود.

برگزارکنندگان جشنواره اعلام کردند این تصمیم نشان دهنده مسئولیت آنهاست تا بتوانند جامعه را از بحران عبور دهند و تصمیم لغو جشنواره را در سایه درد و رنج ویرانگر در سراسر کشور و همچنین عدم اطمینان نسبت به بازگشایی سینماها در شهر مومبای گرفته اند و تاریخ‌های جدید این جشنواره را، برای سال آینده به زودی اعلام خواهند کرد.

آنوپاما چوپرا؛ مدیر جشنواره گفت: «سال ۲۰۲۰ سال بقا و حفظ سلامت، درون‌گرایی و فروتنی است. ما تصمیم گرفتیم امسال سلامتی را در اولویت قرار دهیم و جشنواره را پر از شکوه و عظمت، سال آینده برگزار کنیم».

او افزود: «برای امسال تمرکز جشنواره بر برنامه سالانه فیلم‌های خود است که به تازگی اعلام شد با همکاری «موبی» انجام می‌شود. هیچ تجربه دیجیتالی نمی‌تواند جایگزین تجربه برگزاری فیزیکی یک جشنواره باشد، اما همین موقعیت نیز فرصت‌هایی برای به اشتراک گذاشتن با دیگران فراهم می‌کند».

با وجود لغو جشنواره فیلم بمبئی، قرار است فهرست فیلم‌های انتخاب شده در این رویداد سینمایی به زودی اعلام شود و فیلم‌ها به صورت آنلاین و از طریق پتلفرم‌هایی به نمایش گذشته خواهند شد.

بیست و دومین جشنواره فیلم بمبئی از مهم‌ترین رویدادهای سینمایی قاره آسیاست که قرار بود از تاریخ ۵ تا ۱۲ توامبر (۱۵ تا ۲۲ آبان) برگزار شود.