هنر و تجربه: فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمودرضا ثانی در هفتمین جشنواره بین‌المللی مستند لراپترا در کشور یونان به نمایش در می‌آید.

به گزارش روابط عمومی فیلم،  «کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمودرضا ثانی و تهیه‌کنندگی بهروز نشان در هفتمین جشنواره بین‌المللی مستند لراپترا در کشور یونان به نمایش در می‌آید.

این فیلم در بخش رقابتی جشنواره بین المللی مستند لراپترا در کشور یونان حضور دارد که جنوبی ترین شهر اروپا است و به عنوان چهار راه فرهنگ‌ها و قاره‌ها شناخته می‌شود.

در این جشنواره نمایش مستندهایی که نشانگر سنت، فرهنگ، آداب و رسوم و سنت ها، فرهنگ عامه و تمدن صنعتی مدرن کشور مشترک با اروپا هستند؛ نمایش داده می شود. هدف از برپایی این رویداد سینمایی همگام شدن فیلم ساز با تحولات فناورانه سینما است. همچنین ارتقاء کیفیت زندگی فرهنگی و معنوی در سطح محلی، ملی و بین المللی فیلمساز و نگاه به سینمای مستند از دیگر اهداف است.

مدت زمان فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» ۹۰ دقیقه است و نوع نگاه عباس کیارستمی به زندگی و سینما را روایت می‌کند. محمودرضا ثانی در مدت چهار سال و در زمانی که کیارستمی کارگاه‌های آموزشی سینمایی خود را در اسپانیا و کلمبیا برگزار می‌کرد، تلاش کرده است بینش یک مؤلف، دیدگاه و جهان‌بینی این فیلم ساز فقید را به تصویر کشیده است.

فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده»، آخرین ساخته محمودرضا ثانی پیش از این در جشنواره‌های اوراسیا در روسیه، سالتو در اروگوئه، کوهستان سبز و تندیس طلایی در آمریکا روی پرده رفته و موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از جشنواره و تندیس طلایی نیز شده است.