هنر و تجربه: علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در پیامی روز خبرنگار را به خبرنگاران سینمایی و فعالان جامعه رسانه‌ای تبریک گفت.

طبق اعلام روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در متن این پیام آمده است:

«تبریک به خبرنگاران صادق و شجاع حوزه سینما، خبرنگارانی که منصف‌اند و از روی غرض قلم نمی‌زنند. خبرنگارانی که با وجود مشکلات معیشتی، سالم فعالیت می‌کنند.

ذات سینما بین رشته‌ای است و نقش خبرنگار سینمایی در ارتقای سواد رسانه‌ای بسیار مهم و تاثیرگذار است. همه ما باید برای خبرنگاران تحلیل‌گر و بادانشی که در ارتقای سطح سواد رسانه‌ای جامعه و حتی سینماگران اثرگذارند ارزش ویژه قائل باشیم و همین طور برای استقلال خبرنگار از جریانات و طیف‌ها و… ارزش قائل شویم.

۱۷ مرداد سالروز شهید صارمی است و از این جهت به خبرنگارانی که همچون شهید صارمی، در زمانه خود با مسئولیت هستند و شبیه دوران جنگ و در شرایط بحران کار حرفه‌ای می‌کنند و برای کار خود از جان مایه می‌گذارند و برای ارتقای فرهنگ و سینما تلاش می‌کنند، درود می‌فرستم.

در این سال سخت، ما از یک سو در سوگ برخی از جوانان عزیز از طیف اهالی رسانه نشستیم که کرونا آن‌ها را از جامعه رسانه گرفت و از یک سو چشم به مجاهدت شهیدان بی شمار کادر درمان و سلامت کشور داشتیم و با آن‌ها همدردی کردیم.

از حق نباید گذشت که رسانه ملی و همه اهالی رسانه در سراسر کشور، هر کدام به نوعی در این ماه‌ها، نفس به نفس مدافعان سلامت گام برداشتند تا بخشی از بحران و خسارت‌های آن را بازتاب دهند و فرهنگ رعایت رفتار‌های بهداشتی را در افکار عمومی جامعه ترویج کنند».