هنر و تجربه: خداداد جلالی که فیلم «بچه ای با جوراب قرمز» به کارگردانی او در هنر و تجربه در حال اکران است، می‌گوید دغدغه مهاجران جهانی است و فیلم باید طوری ساخته شود که زبان مشترک همه مردم دنیا باشد.

خداداد جلالی کارگردان «بچه‌ای با جوراب قرمز» درباره این اثر به خبرگزاری مهر گفت: «من معتقدم فیلمی که ساخته می‌شود باید زبان مشترک همه مردم دنیا باشد و فقط منحصر به یک اقلیم خاص نباشد. فیلمسازان باید بر اساس یک محتوای جهانی کار کنند تا تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد».

این کارگردان افزود: «من همیشه دوست دارم در فیلم‌هایم درباره عشق، مادر، مهربانی، محیط زیست، انسانیت و… صحبت کنم زیرا همه مردم دنیا عشق و انسانیت را می‌شناسند و به کمک سینما می‌توانیم جهان را تغییر دهیم».

او ادامه داد: «فیلم «بچه‌ای با جوراب قرمز» دغدغه مهاجران است که این دغدغه در همه جای دنیا وجود دارد و این افراد واقعاً غریب و تنها هستند. همچنین دوست داشتم در این فیلم نشان دهم که ما مردم مهمان‌نوازی هستیم و همه به انسانیت احترام می‌گذاریم».

این کارگردان در پایان گفت: «این فیلم فداکاری مادران را نشان می‌دهد و ما باید کاری کنیم تا کودکان را از بحران نجات دهیم. اولین کسانی که تاوان می‌دهند مادران هستند زیرا عشق مادر به فرزند با هیچ موضوعی قابل مقایسه نیست. به نظر من شاید جهان پر از بچه‌هایی با جوراب قرمز باشد ولی این کودکان جهان بهتری را می‌سازند».