هنروتجربه: اکران ویژه فیلم سینمایی «یلدا» به کارگردانی مسعود بخشی روز شنبه ۱۸ مردادماه در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فیلم، اکران ویژه فیلم سینمایی «یلدا» سومین ساخته مسعود بخشی به تهیه کنندگی علی مصفا عصر روز شنبه ۱۸ مردادماه در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد. در این مراسم کیارش اسدی زاده، شیرین اسماعیلی، بهنام شرفی، مسعود بخشی، صدف عسگری، فرشته حسینی، فروغ قجابگلو و جمعی از اهالی رسانه حضور داشتند.

مهران رضا زاده یکی از اعضای گروه خیریه «ما درد مشترکیم» در ابتدای مراسم با اشاره به درگذشت خسرو سینایی کارگردان سینما و ماه چهره خلیلی بازیگر سینما و تلویزیون از مخاطبان خواست پس از چند لحظه سکوت به احترام این دو هنرمند آن‌ها را تشویق کنند.

او عنوان کرد: «از همه کسانی که با وجود شرایط این روزها و بیماری کرونا در اینجا حاضر شدند،  تشکر می کنم. حضور شما در اینجا اتفاق جذابی است برای سینمایی که این روزها به شدت مورد آسیب قرار گرفته است. مردم با سینما قهر نکرده اند بلکه ترس رفتن به سینما را دارند اما شما امروز اینجا حضور پیدا کرده‌اید».

رضازاده افزود: «اکران امروز فیلم سینمایی «یلدا» مصادف با روز عید غدیرخم شده است. روزی که روز بخشش است و فیلم «یلدا» نیز درباره بخشش است. فیلم یلدا در این مدتی که اکران شده مورد توجه دوستان قرار گرفته است و اکران های خصوصی متفاوتی با اعضای مختلف در صنف های مختلف داشته است. همچنین تمام عواید فروش «یلدا» نه بخشی از آن و نه امروز قرار است به آزادی یک زندانی جوان اختصاص پیدا کند».

مسعود بخشی نویسنده و کارگردان «یلدا» که به دعوت مهران رضازاده روی صحنه آمده بود، در سخنانی مطرح کرد: «از سوی علی مصفا تهیه کننده این فیلم در ایران و همه بازیگران به همه مهمانان خوشامد می‌گویم. سالن سینما قاعدتا باید پر باشد اما بسیاری از دوستان برای کمک به آزادی نوجوانی که به دلیل قتل غیرعمد ۱۵ سال است در زندان به سر می برد، بلیت تهیه کرده اند اما خودشان حضور پیدا نکرده اند. دو هفته پیش بود که ما اینجا با فرخنده جبارزادگان موسس گروه خیریه «ما درد مشترکیم» و دوستان خوبشان آشنا شدیم و تصمیم گرفتیم عواید کل اکران «یلدا» در ایران را برای آزادی یک زندانی یا اگر بشود دو زندانی اختصاص دهیم ».

در گروه هنروتجربه فیلم هایی را پیدا می کنید که پس از تمام شدن اکران ماجرای آن تمام نمی شود بلکه در ذهن تماشاگر تا مدت ها با آن درگیر است و به آن فکر کنند. امیدوارم «یلدا» یکی از آن فیلم‌ها باشد.

او ادامه داد: «داستان فیلم درباره بخشش است اما فکر می کنم در کشور ما واقعیت ها از داستان ها پیشی می گیرند. فکر کردیم چه قدر خوب است این اتفاق  در واقعیت نیز رخ بدهد. از همه کسانی که در این شرایط برای اکران فیلم تشریف آورده اند، سپاسگزارم. اگر فیلم مورد پسند شما واقع شد خواهش می کنم هر کدام از شما سفیر فیلم باشید، درباره آن صحبت کنید و به حرف فیلم فکر کنید. در شرایط فعلی بسیار مهم است که به بخشش فکر کنیم و بدانیم خشونت جواب خشونت نیست و آن چیزی که مهم است ریشه کن کردن خشونت و عوامل آن است».

رضازاده در ادامه گفت: «آدرس صفحه اینستاگرام فیلم «یلدا»، یلدا مووی نام دارد که هر یک از شما می توانید این صفحه را تگ کنید و استوری بگذارید که تمام عواید فیلم قرار است به آزادی یک جوان از زندان اختصاص پیدا کند».

کارگردان «یلدا» در پایان صحبت های خود عنوان کرد: «مهم‌ترین جایزه فیلم حضور امروز شما در اینجا است. من فکر می کنم اکران فیلم «یلدا» در گروه هنروتجربه که گروه خاص تری در سینمای ایران است که نه فقط آثار داستانی بلکه مستند، فیلم کوتاه و فیلم هایی که بعضا با دشواری های بسیار زیاد ساخته می شود و از آن گروه فیلم هایی نیستند که عواملش سالی یک یا دو فیلم می سازند اتفاق خوبی است. ساخت این فیلم حدود ۹ سال طول کشیده است. در گروه هنروتجربه فیلم هایی را پیدا می کنید که پس از تمام شدن اکران ماجرای آن تمام نمی شود بلکه در ذهن تماشاگر تا مدت ها با آن درگیر است و به آن فکر کنند. امیدوارم «یلدا» یکی از آن فیلم‌ها باشد. هر تماشاگری که حرف «یلدا» را بفهمد و اگر با آن موافق باشد مهم ترین تبلیغاتچی برای فیلم است و من از شما خواهش می‌کنم فیلم را با دقت ببینید و درباره آن صحبت کنید.»

برچسب‌ها: