هنروتجربه: اکشن تریلر «ما را از شر اهریمن برهان» / Deliver Us From Evil در اولین هفته اکرانش در سینماهای کره جنوبی به فروشی ده میلیون و ششصد هزار دلاری دست یافت تا گیشه کره با افزایش فروشی ۷۵ درصدی روبه‌رو شود.

فیلم را هونگ وون‌چان کارگردانی کرده است که اسلشر-تریلر «دفتر» / Office را در کارنامه دارد که سال ۲۰۱۵ در بخش نمایش‌های نیمه‌شب جشنواره کن روی پرده رفت. «ما را از شر اهریمن برهان» در نخستین آخرهفته اکرانش از نمایش در ۱۹۹۷ سالن، یک میلیون و ۳۹۰ هزار بلیت فروخت که پس از پنج روز نمایش عمومی به بیش از دو میلیون نفر رسید و فروش فیلم را به پانزده میلیون دلار رساند. به عبارت دیگر، بیش از دو میلیون نفر با وجود محدودیت‌های ضدکرونایی از چهارشنبه تا یک‌شنبه به دیدن فیلم رفتند.

با این استقبال، متوسط فروش گیشه سینماهای کره جنوبی از هفت میلیون و ۶۸۰ هزار دلار به سیزده میلیون و چهارصد هزار دلار رسید. البته دو فیلم بومی دیگر رتبه‌های دوم و سوم جدول فروش هفتگی را تصاحب کردند. این شرایط کاملاً بر خلاف بازار سینمایی بزرگ چین است که در دو هفته اخیر به فروشی هفده میلیونی دست یافته است و هنوز خیلی مانده تا به شرایط قابل قبولی برسد.

  • ایندی‌وایر