هنر و تجربه: هفتاد و سومین جشنواره لوکارنو که به دلیل کرونا ویروس به صورت ترکیبی از آنلاین و فیزیکی برگزار شد، برگزیدگان امسال را معرفی کرد.

این رویداد سینمایی امسال  ۲۰ پروژه انتخابی را برای بخش حمایتی «فیلم‌هایی برای فردا» انتخاب کرده بود که شامل ده فیلم بین المللی و ده فیلم سوئیسی در مراحل مختلف تولید بودند که به سبب شیوع ویروس کرونا فرآیند تولید آنها به تاخیر افتاده بود.

فیلم‌های «چوکوبار» ساخته لوکرتسیا مارتل و «زاهوری» ساخته ماری آلساندرینی ساخته دو کارگردان آرژانتینی به عنوان برندگان جوایز پلنگ دوره ۲۰۲۰ لوکارنو معرفی شدند. این ۲ فیلم در بخش «فیلم‌هایی برای فردا» که مهمترین بخش رقابتی این جشنواره است این موفقیت را کسب کردند.

پروژه سینمایی «وحشی گری» به کارگردانی مبگوئل گومز»سینماگر معروف پرتغالی نیز برنده جایزه هیات داوران لوکارنو شد.

جایزه «نوآورانه‌ترین اثر» نیز به فیلم «پارچه پیکر انسان» به ورونا پاراول و لوسین کستینگ تیلور رسید.

جوایز برتر بخش «پاردو دی دومینی» یا «پلنگ فردا» که مختص فیلم‌های کوتاه و متوسط است و امسال بخش اصلی رقابتی جشنواره محسوب می‌شد در بخش بین‌المللی به «من از آن گریختم و هنوز در آن هستم» ساخته دارول اولو کی تعلق گرفت.

در بخش فیلم کوتاه  نیز یوناس اولریش برای «مردم در روز شنبه» برنده پلنگ شد. این فیلم به این موضوع می‌پردازد که سوئیسی‌ها چگونه بعداز ظهر شنبه خود را می‌گذرانند.

برچسب‌ها: