هنروتجربه:آیین دیدار با عوامل مستند «شهر سوخته» به کارگردانی ناصر پویش در موزه سینما برگزار شد.

آیین دیدار مستند «شهر سوخته» امشب شنبه ۲۵ مردادماه با مراسم امضای پوستر از سوی عوامل فیلم‌ و حاضرینی چون مهران عباسی‌انارکی مدیرعامل موزه سینما، بابک بهداد، میترا حجار، داود خیام، دکتر محمد عارف،محمد حمزه ای،علی صارمیان،بهمن الوندی،لقمان خالدی، امیر عابدی، ذبیح‌الله رحیمی،محمد تاجیک و…آغاز شد و در ادامه ساقی سلیمانی، روابط عمومی مستند داستانی «شهر سوخته» ضمن خوش‌آمد گویی به حضار از عوامل خواست روی صحنه بیایند.

عوامل با تشویق حاضرین به روی صحنه آمدند و ناصر پویش کارگردان مستند  درباره آن توضیح داد: «این فیلم درباره منطقه شهر سوخته زابل است. شهری که یکی از بلندترین تمدن‌های دوران سپیده دم تاریخ را داشته‌است. کاوش‌هایی که در چندین دهه اخیر در این شهر صورت گرفته بسیاری از یافته‌های باستان‌شناسان و تاریخ‌نویسان را دگرگون کرده است و این فیلم تلاش دارد تا بخشی از این یافته‌ها را به تصویر بکشد.«شهر سوخته» بخشی از تاریخ ماست که گم شده و دیده نشده است».

و افزود: «با توجه به شرایطی که ماه‌ها است ادامه پیدا کرده است و ضرر زیادی به بدنه سینمای ما وارد کرده است، سینمای مستقل و گروه هنروتجربه ضرر دوچندانی را متحمل شده‌اند. حمایت حداکثری هر کدام از ما می‌تواند به بقای هنروتجربه و آثار فاخر کمک زیادی بکند».

ناصر پویش کارگردان این مستند در ادامه عنوان کرد: «در وضعیت کرونایی و سخت کنونی باید از حضور تمام شما و حمایت از فیلم تشکر ویژه و شایسته‌ای داشته باشم. به غیر از گروهی که بر روی صحنه حاضر شده‌اند، گروه ۵۰ نفره‌ای هم در زابل هستند که از همه آنان تشکر می‌کنم و امیدوارم زحمات تک تک آن‌ها دیده شود. تا به امروز سیستان و بلوچستان به عنوان شهر قهرمان‌ها معروف بوده است و مایلم اعلام کنم امشب با نمایش این مستند جنبه دیگری از زابل را مشاهده خواهید کرد».

عوامل فیلم هم از استقبال پرشور مردم تشکر کردند و تجربه کار در این مستند و با ناصر پویش را تجربه‌ای لذت‌بخش و خوبی دانستند.

در پایان مراسم مستند «شهر سوخته» به نمایش درآمد.

برچسب‌ها: