فهرست فیلم‌های در دست تولید نتفلیکس شامل آثار کنجکاوی‌برانگیز از سینماگرانی چون  چارلی کافمن و دیوید فینچر است.اما یکی از مهم‌ترین آثار تولیدی این غول پخش مجازی، بازگشت اندرو دامینیک را رقم زده است.

این نویسنده و کارگردان تحسین‌شده که فیلم‌هایی چون «قتل جسی جیمز به دست رابرت فورد بزدل» / The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford و «آن‌ها را به‌آرامی بکش» / Killing Them Softly را در کارنامه دارد، پس از حدود یک دهه دوری از سینما با درام «بلوند» / Blonde را می‌سازد که اقتباسی از رمان سال ۲۰۰۰ جویس کارول اوتس است و نگاهی داستانی به زندگی شخصی مریلین مونرو دارد. جویس کارول اوتس که تازگی اولین نسخه فیلم را دیده است، در توییترش چیزی جز تحسین و تمجید نیاورده است.

اوتس نوشته است: «راف کات اقتباس اندرو دامینیک را دیدم. درخشان و حیرت‌انگیز است و خیلی پریشان‌کننده؛ و شاید رویکرد فمینیستی‌اش غافلگیرکننده‌ترین ویژگی آن باشد. مطمئن نیستم که هیچ کارگردان مردی تا امروز به چنین دستاوردی رسیده باشد.» آنا دِ آرماس که اوایل امسال برای بازی‌اش در «چاقوکشی» / Knives Out نامزد جایزه گلدن گلوب شد و در گام بعدی‌اش هم مقابل دنیل کریگ در فیلم جیمزباندی «وقتی برای مردن نیست» / No Time to Die قرار می‌گیرد، نقش مریلین مونرو را در «بلوند» بازی کرده است. او در ماه فوریه به «ونیتی فر» گفته بود که موافقت با پیشنهاد بازی در نقش یکی از بزرگ‌ترین شمایل‌های هالیوود واقعاً برایش هولناک بود ولی نمی‌توانست فرصت بازی کردن در  چنین نقشی را از دست بدهد .

  • ایندی‌وایر