هنروتجربه: بازی ویدیویی «صندلی کارگردان» / Director’s Chair که پائولو پِدِرچینی (که استاد دانشگاه کارنِگِی‌مِلون هم هست) در سال ۱۹۹۷ با همکاری استیون اسپیلبرگ ساخت، دوباره به‌روز و منتشر شده است.

این بازی شبیه‌سازی در اصل برای کمک به کارگردانان جوان خلق شد تا بتوانند نگاهی به فرایند فیلم‌سازی بیندازند؛ به عبارت دیگر، در این بازی اسپیلبرگ به علاقه‌مندان می‌آموزد که چه‌طور فیلم بلندی را کارگردانی کنند. کاربران بازی در همکاری با اسپیلبرگ می‌توانند با مشکلات سر صحنه روبه‌رو شوند و داستانی را با تصاویر خامی سروشکل بدهند که خود اسپیلبرگ فیلم‌برداری‌شان کرده است.

بازی «صندلی کارگردان» در سال ۱۹۹۷ به‌سختی شکست خورد و به‌نوعی تمام ویژگی‌هایش نادیده گرفته شد، از جمله این که کاربران بازی می‌توانند به همراه اسپیلبرگ (که در این بازی نقش خودش را ایفا کرده) فیلم‌برداری و تدوین کنند. ایفای نقش تارانتینو در نسخه جدید «صندلی کارگردان»، ویژگی اصلی بازی شده است و حالا علاقه‌مندان می‌توانند همه کلیپ‌های ضبط‌شده را با روایتی به سلیقه خودشان سامان بدهند و به عنوان فیلم خودشان پخش کنند؛ اما یکی از تصمیم‌های جالبی که کاربران بازی (که در سایت پدرچینی عرضه شده) می‌توانند بگیرند این است که تارانتینوی بازیگر، آرام بماند یا دیوانه شود؛ حتی می‌توانند کوئنتین را به جوک گفتن وادارند!

جنیفر آنیستن و زوج هنری پن و تِلِر هم در «صندلی کارگردان» حضور دارند.

  • ایندی‌وایر