هنر و تجربه: بیست‌ونهمین دوره جشنواره فلوریدا یکی از معدود جشنواره‌هایی است که در این تابستان نمایش در سالن‌های سرپوشیده را برگزار می‌کند و روزانه سه تا پنج سانس دارد.

البته بخش اعظمی از جشنواره فیلم فلوریدا که از هفتم تا بیستم اوت (هفدهم تا سی‌ام مرداد) برقرار است، به صورت مجازی برگزار می‌شود و با توجه به آمار همچنان بالای شیوع ویروس کرونا در ایالت فلوریدا (روز جمعه ۶۱۴۸ مورد جدید و ۲۲۸ مرگ) طبیعی به نظر می‌رسد. از ۱۷۷ فیلمی که به بخش‌های مختلف جشنواره راه پیدا کردند، ۱۵۲ فیلم به صورت آنلاین (برخط) برای ساکنان این ایالات عرضه شده‌اند.

اما بخش فیزیکی جشنواره در سالن سینمای اِنزیان برپاست که با دویست صندلی مخصوص نمایش آثار هنری است و در این ایام، غذا و نوشیدنی هم عرضه می‌کند. سینمای انزیان از ماه ژوئن (خرداد) با پنجاه درصد از ظرفیتش بازگشایی شده است. متیو کرتیس، دبیر کهنه‌کار جشنواره، می‌گوید بیش‌تر سانس‌ها با حضور بیست تا چهل نفر برگزار می‌شوند. البته بعضی از نمایش‌ها با حضور هشتاد نفر هم برپا شده‌اند. کرتیس می‌گوید: «مایه مباهات ماست که فرصت ارائه آثار این فیلم‌سازان را بر پرده بزرگ نقره‌ای داریم. تا امروز هیچ مورد ابتلایی اتفاق نیفتاده و همه کاملاً مراقب هستند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند… خیلی خوشایند و لذت‌بخش است که دوباره در سینما حضور داریم و فیلم‌های جدید می‌بینیم.»

  • ایندی‌وایر