هنر و تجربه: «هری پاتر و سنگ جادو» / Harry Potter and the Sorcerer’s Stone به صورت سه‌بعدی و آیمکس در سینماهای چین دوباره در شانزده هزار سالن اکران شده و با استقبال تماشاگران به فروشی سیزده میلیون و ششصدهزار دلاری رسیده و در صدر جدول فروش این هفته قرار گرفته است.

به‌علاوه این هفته، درآمد گیشه سینماهای چین با افزایشی ۲۹ درصدی روبه‌رو شد و از هفده میلیون دلار به رقمی نزدیک به ۲۲ میلیون رسید. در این آخرهفته، هم سالن‌های بیش‌تری بازگشایی شدند و به چرخه اکران برگشتند و هم محدودیت‌ها کاهش پیدا کرد و ظرفیت قابل استفاده هر سالن از سی درصد به پنجاه درصد رسید و بلیت‌های بیش‌تری فروخته شد.

«هری پاتر و سنگ جادو» در ژانویه ۲۰۰۲ به صورت دوبعدی در چین اکران شد؛ روزگاری که پردیس‌های سینمایی (مالتی‌پلکس‌ها) تازه در چین ساخته می‌شدند و صنعت فیلم‌سازی چین دستخوش اصلاحات اساسی می‌شد. به هر حال، رتبه دوم جدول فروش این هفته را «پسران بد ابدی» / Bad Boys For Life تصاحب کرد و «میان‌ستاره‌ای» هم که این روزها دوباره در سینماهای چین روی پرده رفته، رتبه چهارم را با فروشی یک میلیون و سیصدهزار دلاری به خود اختصاص داد. درام جنایی «گوسفند بی‌شبان» / Sheep Without A Shepherd هم فیلم بومی‌ای است که با فروشی یک میلیون و یکصد هزار دلاری در رتبه پنجم جدول فروش ایستاد و فروش کل خود را به ۱۸۸ میلیون رساند.

  • ورایتی