هنر و تجربه: بهزاد نعلبندی که فیلم «پرو» را در هنروتجربه درحال اکران دارد، با اثر دیگرش؛ مستند_انیمیشن «کاغذ پاره ها» در جشنواره فیلم Dmz کره جنوبی در بخش مسابقه آسیا حضور می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی فیلم، مستند_ انیمیشن «کاغذ پاره ها» با نام بین‌المللی «The Unsee» ساخته بهزاد نعلبندی در دوازدهمین دوره جشنواره Dmz در کره جنوبی به نمایش درمی‌آید.دوازدهمین دوره این جشنواره که مهم‌ترین جشنواره مستند آسیایی در بخش DMZ کره جنوبی در شهر گویانگ که تنها نقطه غیرنظامی جهان است از ۱۷ تا ۲۴ سپتامبر مصادف با ۲۷ شهریور تا۳ مهر برگزار می‌شود.ین جشنواره مهم مستند در منطقه DMZ در مرز میان کره شمالی و کره جنوبی قرار دارد و مکان آغاز اختلافات دو کره بوده است که امروزه به پیشنهاد سازمان ملل به نقطه غیر نظامی و مکانی برای صلح تبدیل شده است.این رویداد مهم‌ترین جشنواره فیلم مستند کره جنوبی بوده که در سال های اخیر با حمایت از فیلمسازان آسیایی و بین‌المللی به اتفاق مهمی در آسیا تبدیل شده است.

مستند- انیمیشن «کاغذ پاره‌ها» روایت زنان زجر کشیده و بی خانمانی است که به شکل اسف‌باری در یک کمپ نگهداری می شوند.این فیلم برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی فجر رونمایی شد و نمایش بین‌المللی خود را در جشنواره مهم «ایدفا» آغاز کرد. همچنین کاندیدای جایزه بهترین انیمیشن سال از آسیا پاسیفیک بوده و نامزد در جشنواره های استانبول بود که فعلا به دلیل شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاده است. همچنین در جشنواره های مونیخ و کراکوف در دوران کرونا به صورت آنلاین و در جشنواره سینما حقیقت حضور موفقی داشته است.

پخش جهانی«کاغذ پاره‌ها» به عهده شرکت مستقل‌های ایرانی با مدیریت محمد اطبایی است.

عوامل فیلم «کاغذ پاره ها» عبارتند از نویسنده، طراح، انیماتور، تدوین ، تهیه کننده و کارگردان بهزاد نعلبندی، آهنگساز عطا ابتکار، طراح صدا انسیه ملکی، پژوهشگر الهام آریامنش، مدیر روابط عمومی غزاله سعادتی.