هنروتجربه: پس از تعطیلات طولانی‌مدت سینماها به خاطر فراگیری جهانی بیماری کرونا با کنترل روزافزون این ویروس منحوس در نتیجه رعایت پروتکل‌های بهداشتی،  بازگشایی تدریجی سینماها در ایالات متحده و دیگر نقاط جهان در حال انجام است.

پیش از روزگار کرونا، فروش بلیت‌ها در اولین آخرهفته نمایش فیلم‌ها،‌ ملاک موفقیت هر فیلمی بود؛‌ اما حالا چنین نیست چون هنوز همه سالن‌ها به چرخه اکران برنگشتند و آن‌هایی که بازگشایی شده‌اند هم با ظرفیت‌های محدود و رعایت فاصله اجتماعی فعالیت می‌کنند. این روزها استودیوها و پخش‌کننده‌ها بیش از هر زمان دیگری به تبلیغات شفاهی سینماروها وابسته‌اند و این‌که تماشاگران اولیه به دیگران بگویند که تجربه امنی در سالن سینما داشته‌اند.

پخش‌کننده‌ها با در نظر گرفتن این موارد، دیگر انتظار موفقیت و استقبال فوری از فیلم‌های تازه اکران را ندارند؛‌ اما گزارش‌های اکران مربوط به سینماهای ایالات متحده و برخی دیگر نقاط جهان نشان می‌دهد که فروش سینماها روبه‌افزایش است . فیلم‌های جدید «فیلم باب اسفنجی: اسفنج فراری» / The SpongeBob Movie: Sponge on the Run و «جنون‌زده» / Unhinged در آخرهفته گذشته در کانادا روی پرده رفتند و هر دو با شروعی آرام و نمایش در چندصد سالن کارشان را آغاز کردند تا به‌تدریج بر تعداد سالن‌های‌شان افزوده شود.

سومین فیلم از مجموعه انیمیشن محبوب «باب اسفنجی» که در ایالات متحده به صورت ویدیوی درخواستی عرضه شد، از نمایش در سیصد سالن سینمای کانادا به فروشی نهصد هزار دلاری رسید. جدیدترین فیلم راسل کرو یعنی «جنون‌زده» هم از نمایش در این تعداد سینما به فروشی ۵۸۲ هزار دلاری رسیده است.

  • ایندی‌وایر