هنر و تجربه: چاره کار تماشاگران و علاقه‌مندانی که عطش اطلاعات بیش‌تر پیرامون دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ ایالات متحده را دارند، نزد شبکه «اچ‌بی‌او» است که تازگی آنونس مستند جدید الکس گیبنی با عنوان «عاملان هرج‌ومرج» / Agents of Chaos را عرضه کرده است.

این مستند دوبخشی از ۲۳ سپتامبر (دوم مهر) در «اچ‌بی‌او» عرضه می‌شود و این طور که برمی‌آید قرار است در آستانه انتخابات آمریکا هیزمی شود بر مجادله سیاسی و به‌نوعی تنور انتخابات را هم گرم کند. «اچ‌بی‌او» که همواره با تولیدهای جاه‌طلبانه و پیشگامانه‌اش شناخته می‌شود، «عاملان هرج‌ومرج» را محصولی از سال‌ها گزارش درباره مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ توصیف کرده است؛ آن هم با ویدیوها و تصاویری که پیش از این هرگز دیده نشده‌اند و بعضی از سایت‌ها و منابع روسی برداشته شده‌اند!

«عاملان هرج‌ومرج» قرارست زنگ خطری باشد برای عموم آمریکاییان که طرح‌های پیچیده‌ای را برملا کند که تخریب و تحلیل دموکراسی را هدف قرار داده‌اند! (اگر واقعاً چنین مفهوم و آرمانی به معنی واقعی کلمه در جایی از دنیا وجود داشته باشد). البته مستند الکس گیبنی جایی پا را فراتر می‌گذارد که ثابت می‌کند این «عاملان هرج‌ومرج» فقط روسی نیستند و برخی از بازی‌گردانان کلیدی آمریکایی هستند که با رشوه‌گیری و فساد و سوءاستفاده از شرایط، اهداف پوتین را پیش می‌برند.

  • ایندی‌وایر