هنر و تجربه: کمپانی «بلوم‌هاوس» و جان کارپنتر ۷۲ ساله این روزها درگیر پروژه جدیدی بر مبنای فیلم ترسناک کلاسیک «موجود» / The Thing اثر خود کارپنتر هستند.

این پروژه هنوز در اولین مراحل تولید قرار دارد و جزییات بیش‌تری درباره کم‌وکیف آن منتشر نشده است. کارپنتر در جریان گفت‌وگوی خود در جشنواره بین‌المللی فیلم فانتِیژا این خبر را به زبان آورد ولی حاضر نشد هیچ جزییاتی را برملا کند و حتی نگفت که این فیلم، دنباله است یا سرآغاز یا بازسازی همان اثر کلاسیک خودش.

کارپنتر که آهنگ‌ساز هم هست و در این گفت‌وگو درباره تمام کردن موسیقی متن «هالووین مرگبار» / Halloween Kills به کارگردانی دیوید گوردن گرین هم صحبت کرد که دنباله بازسازی دیگری از یک اثر محبوب دیگر کارنامه فیلم‌سازی کارپنتر است. او در اواخر گفت‌وگو در پاسخ به این‌که «آیا خودش فیلمی را برای کمپانی بلوم‌هاوس کارگردانی خواهد کرد؟» چنین گفت: «خب فعلاً درگیر این پروژه هستم و باید دید در نهایت اوضاع چه‌طور پیش می‌رود.»

«موجود» که بر اساس رمان کوتاه سال ۱۹۳۸ جان دبلیو. کمپبل جونیور با نام «چه کسی به آن‌جا می‌رود؟» / Who Goes There? خلق شده، داستان یک گروه تحقیقاتی در قطب جنوب را روایت می‌کند که با یک موجود بیگانه انگلی روبه‌رو و درگیر می‌شوند.

  • ورایتی