هنروتجربه: در پی درگذشت مسعود مهرابی پیام‌های تسلیتی منتشر شد.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، علیرضا تابش مدیر عامل این بنیاد در پیامی درگذشت «مسعود مهرابی مورخ و مولف کتب سینمایی و مدیرمسئول ماهنامه سینمایی فیلم را تسلیت گفت.در این پیام آمده‌است:

«انالله و انا الیه راجعون
یکی دیگر از پیشکسوتانِ وزین و معتبرِ عرصه رسانه، کتب سینمایی و نقدِ علمی دعوت حضرت حق را لبیک گفت و جامعه هنری و رسانه کشور را در نهایت تألم و اندوه فراوان، به سوگ نشاند.
درگذشت مرحوم مغفور «مسعود مهرابی» را که در ثبت تاریخ سینمای ایران، کوله‌باری ارزشمند از تألیفات و مکتوباتِ ماندگار از خود به یادگار گذاشت، به خانواده ارجمند، همکاران ماهنامه فیلم و دوستداران شریف ایشان تعزیت و تسلیت عرض نموده، از درگاه پروردگار لطیف، برای روحش علو درجات و آرامش ابدی مسئلت می‌نمایم».

***
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در پیامی نیز درگذشت مسعود مهرابی نویسنده، روزنامه‌نگار و مدیر مجله فیلم را تسلیت گفت.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در پیامی اعلام کرد: «از درگذشت غم‌انگیز مسعود مهرابی که ۳۸ سال تمام، بی‌وقفه مجله وزین فیلم را در کنار دو ستون دیگر این ماهنامه‌ تخصصی، هوشنگ گلمکانی و عباس یاری منتشر کرد، بسیار متاسفیم. در جمع نشریات خصوصی ایران، این استمرار انتشار و این حد موفقیت در عرصه‌ فرهنگی سینما، براستی بی‌نظیر است. ضمن این که کتاب «تاریخ سینمای ایران» او نیز از آثار ماندگار تاریخ سینمای ایران است که نزد دوستداران سینما به یادگار خواهد ماند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با نهایت تاسف و تاثر، درگذشت زنده‌یاد مسعود مهرابی را به خانواده محترم وی، دوستان معزز مجله فیلم و همکاران دیرین رسانه‌های جمعی تسلیت گفته؛ برای روح بلند آن سفرکرده غفران واسعه‌ی الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می‌نماید. روحش شاد و قرین رحمت الهی باد».

***
انحمن عکاسان سینما در پیامی درگذشت مسعود مهرابی را تسلیت گفت.

در متن این پیام آمده است: «درگذشت مسعود مهرابی، مدیرمسئول و صاحب امتیاز مجله فیلم، یکی از موثرترین نویسندگان کتب سینمای ایران را به حانواده آن مرحوم و جامعه هنری تسلیت می‌گوییم و برای بازماندگان صبر و اجر آرزومندیم.»

برچسب‌ها: