هنروتجربه: بخش صنعت جشنواره فیلم ونیز شامل رویدادهای متعددی می‌شود از جمله «پل تولید ونیز» که پذیرای مهمانان زیادی از کشورهای مختلف است.

سه برنامه‌ساز مطرح اروپایی در نشستی استدلال کردند که کمیسیون اروپا به منظور حضور رقابتی این قاره در صنعت فیلم و تلویزیون در روزگاری که با تغییر و ناآرامی گره خورده است، باید اهمیت ویژه‌ای به این مقوله بدهد و حتی برای راه‌اندازی یک پایگاه ویدیوهای درخواستی مشترک وارد عمل شود. روبرتو کیکاتو رییس بیناله در ابتدای نشست بر لزوم همکاری همه‌جانبه تأکید کرد و در ادامه، تیئری برتون نماینده انجمن فیلم اروپا در زمینه بازارهای داخلی از طرح‌های کمیسیون اروپا برای جلب اعتماد دوباره کاربران گفت و یافتن مخاطبان جدید.

ماریو جانانی مدیرعامل کمپانی تولیدی «وایلدساید» که به صورت دیجیتال در این رویداد حاضر شده بود، در بخشی از صحبت‌هایش گفت: «این صنعت شامل چیزهایی بیش از فرهنگ صرف می‌شود؛ حتی حوزه‌های سلامت، تحصیل و دفاعی را هم در بر می‌گیرد. صنعت ما از اهمیت استراتژیک فوق‌العاده‌ای برخوردار است».

او که تهیه‌کننده پروژه‌های تولید مشترک موفقی مثل «پاپ جوان» / The Young Pope است، در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: «بازی‌گردانان اروپایی برای رقابت در عرصه بین‌المللی باید فرصت و شرایط رشد را داشته باشند. ما سیاست‌هایی می‌خواهیم که تهیه‌کننده‌های کوچک را جاه‌طلب‌تر از گذشته کنند. ما درخواست حمایت یا کمک نداریم بلکه به دسترسی آسان‌تر به خطوط اعتباری نیاز داریم تا بتوانیم به اندازه تهیه‌کننده‌های آمریکایی رشد کنیم».

  • ورایتی