هنر و تجربه: پائولو تاویانی این بار بدون برادرش که در سال ۲۰۱۸ درگذشت، پشت دوربین و روی صندلی کارگردانی می‌نشیند.

او که به همراه برادرش ویتوریو از مهم‌ترین کارگردانان سینمای ایتالیا بوده، این روزها درگیر فیلم‌برداری «خداحافظ لئونورا» / Leonora Addio است؛ درامی سوررئال که بر اساس داستان کوتاه نویسنده و نمایش‌نامه‌نویس بزرگ ایتالیایی لوییجی پیراندِلو شکل گرفته است. پائولو می‌گوید این پروژه‌ای است که مدت‌ها بود با ویتوریو می‌خواستند آن را با هم بسازند.

کمپانی ایتالیایی «فندانگو سِیلز» پخش بین‌المللی فیلم را در اختیار دارد و می‌خواهد این ماه فروش جهانی حقوق آن را در بازار فیلم آنلاین جشنواره بین‌المللی تورنتو عرضه کند. فیلم‌برداری از پایان ماه ژوییه (دهم مرداد) در استودیوهای چینه‌چیتا آغاز شده است و قرارست در سیسیل هم انجام شود. انتظار می‌رود فیلم‌برداری در ماه اکتبر به پایان برسد و تاویانی گفته است که تا انتهای سال فیلم آماده نمایش می‌شود.

برادران تاویانی در دهه ۱۹۷۰ با ادغام نئورئالیسم با داستان‌گویی مدرن‌تر در آثارشان درخشیدند و مثلاً برای «پدرسالار» / Padre Padrone نخل طلای جشنواره کن ۱۹۷۷ را برنده شدند. از موفقیت‌های اخیر برادران تاویانی می‌توان به «سزار باید بمیرد» / Caesar Must Die اشاره کرد که خرس طلایی برلین را در سال ۲۰۱۲ برنده شد و درباره محکومان یک زندان فوق‌امنیتی است که نمایش شکسپیر را بازی می‌کنند.

  • ورایتی