هنروتجربه:جایزه هیات داوران مستقل جشنواره فیلم ونیز و جایزه فدراسیون بین المللی منتقدان به دو فیلم ایرانی «جنایت بی دقت» و «دشت خاموش» تعلق گرفت.

جایزه انجمن منتقدان مستقل که همزمان با جشنواره ونیز برگزار می‌شود، امسال به شهرام مُکری و نسیم احمدپور نویسندگان فیلم‌نامه «جنایت بی دقت» اهدا شد. هیات داوران فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم ـ(فیپرشی) جشنواره ونیز هم «دشت خاموش» ساخته احمد بهرامی را به عنوان بهترین فیلم جشنواره ونیز  انتخاب کردند.

«جنایت بی دقت» و «دشت خاموش» هر دو نماینده سینمای ایران در بخش افق های هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز هستند.

در آخرین ساخته شهرام مکری بازیگرانی چون بابک کریمی، راضیه منصوری، ابوالفضل کاهانی، محمد ساربان، عادل یراقی، محمد بهرازنیا و بهزاد دورانی ایفای نقش می‌کنند. این فیلم مضمونی مرتبط با سینما دارد و در خلاصه داستان آن  آمده است: «تماشاگرانی قبل از شروع اکران فیلمی درباره آن حرف می‌زنند و با شروع ماجراها بر پرده سینما، داستان‌ آن‌ها و قصه فیلم با هم یکی می‌شود».پخش بین المللی «جنایت بی‌دقت» را نسرین میرشب برعهده دارد،

«دشت خاموش» دومین فیلم احمد بهرامی است که داستان آن در یک کوره‌پزخانه می‌گذرد:« لطف‌الله مردی تنهاست که به عنوان پیشکار در یک کوره آجرپزی کار میکند و رابط میان صاحب کوره و کارگران است. صاحب کوره روزی همه کارگران را جمع کرده و خبری را به آنها می دهد که زندگی همه کارگران را دچار دگرگونی می‌کند».

هفتاد و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز به عنوان اولین رویداد مهم سینمایی که پس از بحران جهانی کرونا به صورت فیزیکی  برگزار شد، امروز  شنبه۲۲ شهریور با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان می‌دهد.