هنروتجربه:«سایه‌های بی‌خورشید» در بخش رقابتی بین‌المللی و مستند انیمیشن «کاغذپاره‌ها» در بخش رقابت مستندهای آسیایی جشنواره معتبر مستند DMZ در کشور کره جنوبی به روی پرده می‌روند.

«سایه‌های بی‌خورشید» در بخش رقابتی بین‌المللی جشنواره معتبر مستند DMZ در کشور کره جنوبی به روی پرده می‌رود. این رویداد سینمایی در بخش DMZ کره جنوبی در شهر گویانگ تنها نقطه غیرنظامی جهان و از تاریخ ۲۷ شهریور تا ۳ مهر (۱۷ تا ۲۴ سپتامبر) برگزار می‌شود و مهم‌ترین جشنواره فیلم مستند کره جنوبی است که در سال‌های اخیر با حمایت از فیلم‌سازان آسیایی و بین‌المللی به اتفاق مهمی در آسیا تبدیل شده است. همچنین مستند انیمیشن «کاغذپاره‌ها» ساخته بهزاد نعلبندی در بخش رقابت مستندهای آسیایی و «اسب خون بیشتری از انسان دارد» به کارگردانی ابوالفضل طالونی و محصول مشترک ایران و بریتانیا هم در بخش مستندهای کوتاه جشنواره DMZ حضور دارند.

«سایه‌های بی‌خورشید» پس از رونمایی در سی و دومین جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام (ایدفا) و کسب جایزه بهترین کارگردانی از این رویداد معتبر سینمایی در  چندین جشنواره بین‌المللی دیگر از جمله بیگ‌اسکای آمریکا، مونیخ آلمان، کراکو لهستان، داک‌اِج نیوزولند، میلینیوم بلژیک، حقوق بشر ژنو، هلسینکی فنلاند و… نیز حضور یافته و اخیرا به جشنواره ژان روش فرانسه، زاگرب داکس»در کشور کرواسی، داکوفست کوزوو، جشنواره مستند اوپن سیتی لندن و شانزدهمین جشنواره فیلم زوریخ نیز دعوت شده است. این فیلم در سال ۲۰۱۹ در مدت زمان ۷۵ دقیقه تولید شده و محصول ایران و نروژ است.

مستند- انیمیشن «کاغذ پاره‌ها» روایت زنان زجر کشیده و بی خانمانی است که به شکل اسف‌باری در یک کمپ نگهداری می شوند.این فیلم برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی فجر رونمایی شد و نمایش بین‌المللی خود را در جشنواره مهم «ایدفا» آغاز کرد. همچنین کاندیدای جایزه بهترین انیمیشن سال از آسیا پاسیفیک بوده و نامزد در جشنواره های استانبول بود که فعلا به دلیل شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاده است. همچنین در جشنواره های مونیخ و کراکوف در دوران کرونا به صورت آنلاین و در جشنواره سینما حقیقت حضور موفقی داشته است.