هنروتجربه:مستند بلند «کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمود رضا ثانی در سینماهای هنروتجربه اکران می‌شود.

«کیارستمی و عصای گمشده» روایتی از نوع نگاه کیارستمی به زندگی و سینما است.محمودرضا ثانی در مدت چهار سال و زمانی که کیارستمی کارگاه‌های آموزشی سینمایی در اسپانیا و کلمبیا برگزار می‌کرد، تلاش کرده بینش یک مؤلف، دیدگاه و جهان‌بینی این فیلم‌ساز فقید را به تصویر بکشد.این کارگردان پیش از ساخت این مستند بلند، کتاب «عباس کیارستمی و درس‌هایی از سینما» را تألیف کرده که این کتاب به زبان‌های مختلف ترجمه و در ایران و آمریکا چاپ و توزیع ‌شده است.ثانی هم‌چنین کارگردانی چندین فیلم مستند و کوتاه را در کارنامه دارد.

محمودرضا ثانی در یادداشتی درباره این مستند می‌نویسد:«سینمای کیارستمی حاصل بینش و تجربه‌های او در ابعاد مختلف زندگی است که آن راتبدیل به دانشی شخصی ومتعلق به خودش کرده بود. او از فیلم‌سازی لذت شخصی می‌برد و عقیده داشت اولین تماشاگر فیلمش خودش است. زندگی برایش مهم‌تر از هر چیزی بود. طی مدت چند سالی که در کنارش بودم از او درس‌هایی از سینما وزندگی آموختم و در این فیلم سعی کردم تا ابعاد مختلف و لایه‌های درونی دنیای منحصر به خودش را کشف کرده و به تصویر بکشم».

آیین دیدار مستند بلند «کیارستمی و عصای گمشده» سه شنبه ۲۵ شهریور ساعت ۱۸ با همراهی عوامل فیلم و جمعی از هنرمندان و اهالی سینما در موزه سینما برگزار می‌شود.

«کیارستمی و عصای گمشده»/ کارگردان، تصویربردار و تدوین: محمود رضا ثانی-تهیه‌کننده:بهروز نشان-مشاور کارگردان: خسرو نشان