هنروتجربه: دنی ویلنو در ماه ژوئن (خرداد) بود که در گفت‌وگویی اشاره کرد پس از کارگردانی دو پروژه استودیویی عظیم «بلید رانر ۲۰۴۹» / Blade Runner 2049 و «دون» / Dune واقعاً رؤیایش این است که فیلمی کوچک بسازد.

ویلنو در آن زمان گفت: «خوب می‌شود اگر دوباره بتوانم فیلمی در ابعاد «سیکاریو» / Sicario بسازم.» اما این هفته جیک جیلنهال که پیش از این در فیلم‌های تحسین‌شده «دشمن» / Enemy و «زندانیان» / Prisoners هر دو محصول ۲۰۱۳ با ویلنو همکاری کرده، در پادکست «گروه دیکنز» تأیید کرد که این روزها با ویلنو روی پروژه‌ای جدید کار می‌کند. او درباره چگونگی دیدار اولیه‌اش و بخشی از صحبت‌هایش با ویلنو می‌گوید: «دنی به من گفت باید این فیلم را بسازد و نمی‌داند چرا. فقط یادم هست که گفت: باید این فیلم را بسازم و باید آن را با تو بسازم. می‌توانم بازیگر دیگری را پیدا کنم ولی نمی‌توانم تو را از ذهنم خارج کنم.»

جیک جیلنهال درباره همکاری تازه‌شان هم فقط گفت: «برای این پروژه جدید هم او فقط برای من نوشت: بی‌صبرانه منتظر همکاری دوباره با تو هستم؛ و البته که منم چنین احساسی دارم. بعضی وقت‌ها در زندگی با آدم‌هایی برخورد می‌کنید که این طور شما را درگیر خودشان می‌کنند و همکاری با آن‌ها واقعاً برای شما لذت‌بخش است.»

«دون» جدیدترین اثر دنی ویلنو از هجدهم دسامبر (۲۸ آذر) روی پرده سینماها می‌رود.

  • ایندی‌وایر