هنروتجربه: ورنر هرتسوگ و پسرش رودولف در ساخت مستند جدیدی با عنوان «آخرین خروج: فضا» / Last Exit: Space با کمپانی «گانپاودِر اَند اِسکای» همکاری می‌کنند.

این مستند را که قرارست درباره تمایل و اصرار بشر برای سکونت در فضا باشد، رودولف هرتسوگ کارگردانی می‌کند و پدرش تهیه‌کننده اجرایی و راوی آن خواهد بود. علاوه بر کمپانی نام‌برده، «اسپرینگ فیلمز» و «تَلیکت میدیا» که به‌ترتیب مستندهای مطرح «عمل کشتن» / The Act of Killing و «پروپاگاندا: هنر فروش دروغ‌ها» / Propaganda: The Art of Selling Lies را در کارنامه دارند، از همین فصل پاییز در تولید «آخرین خروج: فضا» مشارکت خواهند داشت.

رودولف هرتسوگ چنین توضیح داده است: «فیلم این سؤال را مطرح خواهد کرد که ما باید امیدهای خود را به کهکشان‌مان معطوف و باور کنیم زمانی که منابع زمین به پایان رسید جایی برای پناه دادن به بشر هست. من مشتاقانه در انتظار آغاز این سفر ماجراجویانه با ورنر هستم و یافتن پاسخ.» این در حالی است که ورنر هرتسوگ شهرتی برای گذر از محدوده‌های همیشگی و فراتر رفتن در کارش دارد، چه سفر به اعماق جنگل در «فیتزکارالدو» / Fitzcarraldo یا «آگیره، خشم خدا» / Aguirre, the Wrath of God باشد و چه سفر به لبه آتشفشان‌های فعال در «به جهنم» / Into the Inferno.

  • ایندی‌وایر