هنروتجربه: برندگان چهل و هفتمین دوره جوایز دانشجویی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در شاخه‌های گوناگون اعلام شد.

دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و نیویورک بیشترین جوایز را از بین ۲۰۷ کالج  و دانشکاه آمریکایی و ۱۲۱ دانشگاه بین المللی به دست آوردند. در مجموع امسال ۱۴۷۴ فیلم به بخش جایزه دانشجویی اسکار ارسال شده بود.فیلم‌های برنده اسکار دانشجویی واجد شرایط رقابت در شاخه‌های بهترین فیلم کوتاه، انیمیشن کوتاه و مستند کوتاه جوایز سینمایی اسکار می شوند و تعدادی از کارگردان‌های مطرح امروز سینما از برندگان اسکار دانشجویی هستند که از میان آن‌ها می‌توان به اسپایک لی و  رابرت زمه‌کیس اشاره کرد.

به گزارش هنروتجربه به نقل از ایندی وایر، ۱۵ فیلم برنده این دوره، به نمایندگی از ۱۸ کارگردان و یا گروه کارگردانی دانشجو، به وسیله آرای ۱۴۷۴ عضو آکادمی از میان ۲۰۷ دانشکده داخلی آمریکا و ۱۲۱ دانشکده و دانشگاه بین‌المللی انتخاب شدند.مدال‌های طلا، نقره و برنز رویداد این دوره در مراسمی آنلاین به برگزیدگان تعلق می‌گیرد.

در بخش بهترین انیمیشن این جوایز، «گوزن قرمز» ساخته گارسیا فرناندز از دانشکده طراحی رودآیلند، «همسا» ساخته دنیل دوک، مایا مندونسا و کریستی بیک از دانشکده هنرهای تجسمی و «رفتار خود را تقلید کنید» به کارگردانی کیت ناموویچ و «اسکایلرپوراس» از کالج هنر و طراحی رینگلینگ موفق به کسب جایزه شدند و جایزه بهترین انیمیشن بین المللی نیز به «زیبایی» ساخته پاسکال شلبی از آکادمی فیلم بادن وورتمبرگ آلمان رسید.

فیلم های «سال های مخدر: داستان لاتاشا هارلینز» از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، «موج درست کردن» از دانشگاه نیویورک و «زندگی های ناتمام» از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به عنوان برنده بخش مستند انتخاب شدند و جایزه بهترین مستند از میان دانشکده ها و کالج های بین المللی نیز به «پدر عزیز …» از موسسه فیلم و رسانه دانشکده کریستینای کشور نروژ اختصاص یافت.

در بخش آثار داستانی هم  «بینتو» ساخته کاریشما دوب از دانشگاه نیویورک، «سیب زمینی های شیرین» ساخته رومل باریگا از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و «اوما» به کارگردانی تالیا اسمیت جایزه گرفتند.

جایزه بخش بین الملل نیز به «کرسندو» ساخته آگوئرو مندوزا از مرکز آموزش سینماتوگرافی مکزیک، «وقتی رفتی من هنوز آنجا بودم» به کارگردانی ماری مک کورت از موسسه هنری دیفوژن بلژیک و «اجساد عزیز من» ساخته جرمن گلوب از دانشکده فیلم و رسانه بالتیک در دانشگاه تالین استونی تعلق گرفت.

 

برچسب‌ها: