هنروتجربه: فیلم «نهنگ سفید» به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی کوتاه سی و ششمین جشنواره فیلم «ورشو» در کشور لهستان به روی پرده می‌رود.

به گزارش هنروتجربه به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سی و ششمین دوره جشنواره فیلم ورشو از ۱۸ تا ۲۷ مهرماه ۹۹ به صورت حضوری در کشور لهستان برگزار می‌شود و انیمیشن «نهنگ سفید» به کارگردانی امیر مهران، به‌عنوان تنها نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی فیلم کوتاه این رویداد حضور دارد.

«نهنگ سفید» به مدت زمان ۱۰ دقیقه، روایت‌گر تلاش مردی تنها است که در پی یافتن دوستانی است که سالیان پیش در یک حمله هوایی از دست داده است. نهنگ سفید تنها تصویر و نشانه‌ برجای مانده از آن حادثه در ذهن او است.این فیلم هفتمین اثر انیمیشن امیر مهران بوده و پخش بین‌الملل آن به‌ عهده فهیمه (رها) پورقاسم است.

عوامل ساخت «نهنگ سفید» عبارتند از نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: امیر مهران، متحرک‌سازی: جلال نعیمی، طراحی فضا و کانسپت: نعیم آزاد، طراحی شخصیت: ابوالفضل برومندی، آهنگ‌ساز: پژمان خلیلی، صداگذاری و ترکیب صدا: آرش قاسمی ، محمد قاسمی، افکت و کامپوزیت سه‌بعدی: مسعود تقی‌مومنی، کامپوزیت و تدوین: امیر مهران، استوری‌بورد: عمار قنبرزاده، تصحیح رنگ و نور: حمیدرضا فطوره‌چیان، برنا جمشیدی، مدل‌سازی سه‌بعدی: محمد شهرابی، ساخت تیزر: آرین وزیردفتری، مجری طرح: استودیو آدورن، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.