هنر و تجربه: شهره سلطانی بازیگر فیلم سینمایی «نجیبه» به کارگردانی مصطفی گندمکار از این تجربه سینمایی گفته است.

شهره سلطانی درمورد بازی در فیلم سینمایی «نجیبه» به مهر گفت: «زمانی که پیشنهاد بازی در این کار به من شد، با توجه به این‌که پیش از این گفته بودند فیلم برای هنروتجربه است و این فیلم‌ها معمولاً با بودجه اندکی ساخته می‌شود، گفتم که دستمزد برای این فیلم  اهمیتی ندارد و اگر از فیلم‌نامه خوشم بیاید و نقش را دوست داشته باشم در آن بازی می‌کنم.فیلم‌نامه این فیلم برای من ارسال شد و بعد از مطالعه، از کاراکتری که قرار بود بازی کنم خوشم آمد و بازی در آن را قبول کردم. خوشبختانه گروه فیلم‌سازی تمام تلاش خود را می‌کردند که یک فیلم خوب و آبرومند بسازند. به خصوص خود آقای گندمکار کارگردان این فیلم که یک هنرمند فهیم، با شعور و به نظر من کاربلد بود که از او خیلی چیزها را یاد گرفتم».

این هنرمند تئاتر و سینما توضیح داد: امیدوارم این فیلم به آنچه که لیاقت دارد برسد، البته  فیلم برای حضور در جشنواره فیلم شانگهای انتخاب شد که خوشبختانه به‌عنوان معتبرترین جشنواره آسیایی سکو و شروع خوبی برای حضورهای بین‌المللی فیلم خواهد بود؛ البته به شرط مهار کرونا».

او سپس در مورد نقش خود در این فیلم گفت:«نقشی که در این فیلم به من پیشنهاد شد، نقش زنی مستقل و خود ساخته در ایران است که تلاش می‌کند از پس مشکلات خود برآید و دوش به دوش مردان کار کند و جور بچه‌ها و زندگی‌اش را بکشد؛ ایفای این نقش برای من یک چالش جالب بود. البته در گذشته نقش‌های این چنین بازی کرده بودم، اما این نقش در نوع خود متفاوت بود، شخصیتی که ناخواسته وارد جریانی شده و با قهرمان قصه همراه می‌شود».

سلطانی با اشاره به حضورش در یک فیلم هنروتجربه‌ای دیگر اشاره داشت:« سه سال پیش نیز تجربه همکاری در یک پروژه هنروتجربه داشتم با نام «سایه‌های رعنا» که در آن فیلم نیز در نقش زنی بازی کردم که در کوره‌پزخانه کار می‌کرد، این را هم باید بگویم که من در آن فیلم دچار سانحه شده و آسیب شدیدی دیدم.پیش از این نیز خودم برای سینمای هنروتجربه فیلمی ساخته بودم با نام «کوتاه مثل زندگی» که بنا به دلایلی متأسفانه نوبت اکران آن بسیار طول کشید و در نهایت سرمایه‌گذار فیلم این اثر را به شبکه نمایش خانگی ارائه داد».

این هنرمند تاکید کرد: ایده آل من این بود که تفکیک سینمایی بین آثار تولید شده وجود نداشته باشد، دوست داشتم شرایط برای همه فیلم‌ها چه به لحاظ بودجه و چه به لحاظ اکران یکسان می‌بود، اما زمانی که این تفکیک‌ها وجود دارد و کسی مانند مصطفی گندمکار به عنوان یک فیلمساز مستقل یک چنین اثری می‌سازد، باید مورد توجه و حمایت قرار گیرد».

سلطانی در پایان گفت: »وظیفه من به عنوان یک هنرمند این است که از چنین آدم و سینمای مستقلی حمایت کنم، اما دیگران نیز مانند من احساس مسئولیت می‌کنند؟».