هنروتجربه:فیلم «دشت خاموش» برنده جایزه بهترین فیلم بخش افق‌های جشنواره فیلم ونیز با حضور عوامل فیلم در موزه سینما نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی موزه سینما، عوامل و بازیگران فیلم «دشت خاموش» که به تازگی جایزه بهترین فیلم بخش افق‌های هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز را دریافت کرده است، مهمان «موزه سینما» می‌شوند.نشست نقد و بررسی «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی سعید بشیری امروز ۲۹ شهریورماه ساعت ۱۹ در موزه سینمای ایران برگزار می‌شود.در این نشست احمد بهرامی، سعید بشیری، مسعود امینی تیرانی، مهدیه نساج و سحر عصر آزاد به عنوان منتقد- کارشناس حضور دارند. این برنامه به صورت آنلاین برگزار و از اینستاگرام رسمی موزه سینما پخش می شود.

در «دشت خاموش»  که جایزه فیپرشی (جایزه انجمن منتقدان جهان) و جایزه اعتماد ملی ایتالیا را نیز دریافت کرده است،علی باقری، فرخ نعمتی، مهدیه نساج، مجید فرهنگ و تورج الوند نقش آفرینی می‌کنند. این فیلم داستان لطف‌الله مردی تنهاست که به عنوان پیشکار در یک کوره آجرپزی کار می‌کند و رابط میان صاحب کوره و کارگران است. صاحب کوره روزی همه کارگران را جمع کرده و خبری را به آن‌ها می‌دهد که زندگی همه کارگران را دچار دگرگونی می‌کند.

پخش بین المللی فیلم «دشت خاموش» به عهده علی قاسمی (شرکت پرشیا فیلم) است.

برچسب‌ها: