هنروتجربه:«خانه خاموش» فیلم مستند بلند فرناز و محمدرضا جورابچیان، به بخش جذب سرمایه‌ جشنواره بین‌المللی فیلم مستند DMZ کره‌جنوبی راه پیدا کرد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «خانه خاموش» فیلم مستند بلند فرناز و محمدرضا جورابچیان به بخش جذب سرمایه جشنواره بین‌الملی فیلم مستند دی ام زد/ DMZ کره‌جنوبی راه پیدا کرد. این فیلم که تهیه‌کنندگی آن را الهه نوبخت به عهده دارد، تنها نماینده ایران در این دوره از رقابت‌های جذب سرمایه تولید فیلم مستند این رویداد آسیایی است.

«خانه خاموش» پرتره‌ خانواده‌ای در شهر تهران است که زندگی آنها در چند دهه به تصویر کشیده می‌شود. فرنار و محمدرضا جورابچیان پیش از این، فیلم مستند نیمه‌بلند «اعتراض وارد نیست» را کارگردانی و تهیه کرده بودند که موفقیت‌های بین‌المللی زیادی را برای آن‌ها رقم زد و چندی پیش در گروه هنروتجربه نیز اکران شد.

جشنواره مستند دی‌ام‌زد داکس یکی از مهم‌ترین رویدادهای شناخته شده‌ی سینمای مستند آسیا و بزرگ‌ترین جشنواره‌ای است که در کشور کره‌جنوبی، مستندسازان را مورد حمایت مالی قرار می‌دهد. این جشنواره در سال ۲۰۰۹ بنیان‌گذاری شد و سالانه به مدت ۷ روز، از ۱۷ تا ۲۴ سپتامبر در شهر گویانگ برگزار می‌شود. در بخش جذب سرمایه این جشنواره هر سال مبلغی برای تحقیق و تولید فیلم‌های مستند به فیلم‌سازان سراسر جهان اهدا می‌شود.