هنروتجربه:جشنواره سن‌سباستین با اولین نمایش جهانی فیلم جدید وودی آلن آغاز شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از ورایتی جشنواره سن‌سباستین با اولین نمایش جهانی فیلم جدید وودی آلن به نام «فستیوال ریفکین» کارش را شروع کرد. این فیلم با بازی والاس شاون و جینا گرشون، ادای احترامی به جشنواره سینمایی سن‌سباستین است و با استقبال بی‌نظیر مخاطبان روبه‌رو شد. حضور آنلاین وودی آلن از خانه‌اش در نیویورک در کنفرانس مطبوعاتی فیلم هم ،به گرمی مورد استقبال قرار گرفت. «فستیوال ریفکین» به سفارش میدیاپرو استودیو ساخته شده در بارسلون، اویدو و آویلا فیلم‌برداری شده است.

در  کنفرانس خبری که بازگیران نقش اصلی «فستیوال ریفکین» هم حضور داشتند، درباره ساخت و سرنوشت فیلم‌های مستقل اروپایی و سینمای وودی آلن و منابع الهام او بحث شد. وودی آلن ساخت فیلمی درباره جشنواره سن‌سباستین را تجربه‌ای جذاب عنوان کرد : «من با دیدن فیلم‌های اروپایی مجذوب سینما شدم و تاثیر این فیلم‌ها بر سینمای هالیوود به خوبی قابل ردیابی است. با ساخت «فستیوال ریفکین» توانستم ماه‌ها همراه اعضای خانواده خود در سن‌سباستین زندگی کنیم و دوست داشتم می‌توانستیم این تجربه باورنکردنی را در طول برگزاری جشنواره نیز تکرار کنیم، اما افسوس شیوع کووید-۱۹ همه برنامه‎ها را به هم ریخت».

آلن در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به فیلم‌سازان جوان  بیان کرد: «دلیلی نمی‌بینم که فیلمسازان مولف عالی نباشند؛ فیلمسازان خوبی داریم که می‌توانند همکاران عالی برای استادانشان باشند. با وجود همه انقباض‌هایی که سینمای امروز با آن روبه رو شده باز هم هنرمندان واقعی ظهور می‌کنند و شاید شعله‌شان پایین‌تر از فیلم‌ها تجاری باشد اما دیرپاتر از آنها خواهند بود که می‌آیند و کلی پول می‌سازند و دیگر پس از آن هرگز اسمشان را نمی‌شنوید».

امسال شصت‌وهشتمین دوره جشنواره سن‌سباستین در حال برگزار شدن است. سن سباستین امسال نمی‌تواند میزبان چهره‌های آمریکایی باشد و جانی دپ، ویگو مورتنسن و مت دیلون که از مهمانان امسال جشنواره هستند از اروپا به این جشنواره می‌آیند.