هنروتجربه:محمد سرجه‌پیما مدیر انجمن سینمای جوان کاشان می‌گوید هم ویژگی‌های تولید و هم سوژه و داستان «عزیز» سبب شد تا ما از این فیلم در انجمن سینمای جوانان ایران حمایت کنیم.

محمد سرجه‌پیما فیلم‌ساز و مدیر انجمن سینمای جوان دفتر کاشان درباره حمایت از فیلم‌سازان جوان در این شهر به ویژه حمایت از فیلم کوتاه «عزیز» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برزُکی که در سینماهای هنر و تجربه در حال اکران است، به ایلنا گفت: «هدف انجمن سینمای جوان حمایت از فیلم‌سازان جوان است و ما نیز در انجمن کاشان تمام تلاش‌مان بر این است تا از فیلم‌سازانی که توانایی دارند و به قول سعید پوراسماعیلی آن تک‌درخت‌هایی که در شهرستان‌ها هستند و آینده خوبی در پیش دارند و بتوانند برای انجمن سینمای جوان افتخارآفرینی کنند، حمایت کنیم. واقعیت این است که در شهرهای مختلف ایران جوانان مستعدی حضور دارند که برای تولید فیلم‌هایشان نیاز به حمایت دارند»

او افزود: «مهدی برزُکی نیز از جمله فیلم‌سازانی است که قابلیت بالایی دارد و لازم دیدیم که ما نیز از او و چنین چهره‌های جوانی که توانایی دارند، حمایت کنیم».

سرجه‌پیما درباره فیلم کوتاه «عزیز» نیز گفت: «فیلم «عزیز» ویژگی‌های خوبی داشت به ویژه این‌که در بافت سنتی شهر کاشان و داستانش در فضای بومی این شهر روایت می‌شد. هم‌چنین این‌که داستان این فیلم کوتاه، موضوعی مبتلابه جامعه دارد و خیلی از خانواده‌ها با این نوع مسائل کمابیش دست و پنجه نرم می‌کنند؛ بنابراین هم ویژگی‌های تولید و هم سوژه و داستان سبب شد تا ما از این فیلم در انجمن سینمای جوانان ایران حمایت کنیم.»

او در ادامه افزود:«فیلم‌نامه «عزیز» همانند همه فیلم‌نامه‌هایی که برای دفتر مرکزی انجمن ارسال می‌کنیم، ارسال کردیم و مورد توجه و حمایت دست اندرکاران در تهران نیز واقع شد و پس از آن کار تولید آن آغاز شد. خدا را شکر پس از تولید فیلم نیز بازخورد خوبی را از جانب جشنواره‌ها، فیلم‌سازان، اهالی هنر و علاقمندان شاهد بودیم. حضور موفق این فیلم کوتاه در جشنواره‌هایی چون فیلم کوتاه تهران و داوری‌هایی که شده است، می‌توان متوجه شد که نکته بارز «عزیز»، داستان و فیلم‌نامه آن بود».

او در پایان گفت: «وقتی فیلم‌نامه‌ای خوب باشد و کارگردان باتجربه‌ای نیز کار هدایت فیلم‌نامه را برعهده داشته باشد، قسمت اعظم کار به سمت رسیدن به یک اثر خوب پیش رفته است. عوامل دیگر مثل بازی بازیگران، فیلم‌برداری، صدابرداری، تدوین و … نیز در راستای بهتر دیده شدن فیلم پیش رفته‌اند و فیلم، تبدیل به یک اثر شاخص شد».

برچسب‌ها: