هنروتجربه:جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبان چهل و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو به فیلم «سرزمین آواره‌ها» ساخته کلوئی ژائو تعلق گرفت.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از ددلاین «سرزمین آواره‌ها» که چندی پیش جایزه شیر طلایی بهترین فیلم هفتادوهفتمین جشنواره فیلم ونیز را به خود اختصاص داد، در جشنواره  تورنتو هم توانست جایزه اصلی بهترین فیلم مخاطبان این رویداد سینمایی را از آن خود کند.کسب این جایزه  نام این فیلم را به عنوان  یکی از شانس‌های اصلی فصل جوایز سینمایی و جوایز اسکار مطرح می‌کند.

«یک شب در میامی» ساخته رجینا کینگ دیگر فیلم برگزیده ونیز و «لوبیا» به کارگردانی تریسی دیر هم به ترتیب در جایگاه دوم و سوم بهترین فیلم از نگاه مخاطبان جشنواره تورنتو قرار گرفتند. جایزه بهترین فیلم مخاطبان در بخش میدنایت مدنس به «سایه در ابر» به کارگردانی رزان لیانگ تعلق گرفت و میشل لاتیمر با «سرخ‌پوست دردسرساز» برنده بخش مستند و بهترین فیلم بلند کانادایی شد.

چهل و پنجمین جشنواره فیلم تورنتو امسال از ۱۰ تا ۲۰ سپتامبر (۲۰ تا ۳۰ شهریور) و نمایش آنلاین بیشتر آثار و با برگزاری مجازی نشست‌های خبری به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برگزار شد.