هنروتجربه:«مردن در آب مطهر» به کارگردانی نوید محمودی و «کشتارگاه» ساخته عباس امینی نامزد دریافت جایزه کیم جوسئوک از جشنواره جهانی فیلم بوسان شدند.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از  روابط عمومی فیلم، «کشتارگاه» به کارگردانی عباس امینی و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی، در نخستین حضور بین‌المللی در بخش پنجره‌ای به سینمای آسیا در بیست و پنجمین جشنواره فیلم بوسان به نمایش در می‌آید. به علاوه، این فیلم یکی از شش اثر منتخبی است که در این دوره برای دریافت جایزه کیم جوسئوک رقابت می کند. همچنین فیلم «مردن در آب مطهر» به نویسندگی و کارگردانی نوید محمودی و تهیه‌کنندگی جمشید محمودی در میان شش فیلم برای دریافت جایزه کیم جوسئوک جشنواره جهانی فیلم بوسان قرار گرفت.

عباس امینی که در سال ۲۰۲۰ میلادی عضو هیات داوران بخش نسل‌ها در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین بود، تاکنون با فیلم‌های «والدراما»، «هندی و هرمز» و «من اینجا نیستم» در جشنواره‌های متعددی چون برلین و شانگهای حضور داشته است. فیلم «کشتارگاه» با جانشینی تهیه‌کننده و سرمایه‌گذاری علی طلوعی در نبراس پیکچرز تولید شده است و شرکت ایریماژ پخش بین‌المللی آن را به عهده دارد.

برادران محمودی هم پیش از این با فیلم‌های «چند متر مکعب عشق»، «رفتن»، «رونا مادر عظیم» و «هفت و نیم» در این جشنواره حضور داشته‌اند که جمشید محمودی برای فیلم «رونا مادر عظیم» جایزه بهترین فیلم بخش کیم و نوید محمودی جایزه ویژه هیات داوران را برای کارگردانی فیلم «رفتن» از جشنواره «بوسان» دریافت کرده‌اند.

جشنواره جهانی فیلم بوسان ۱۵ تا ۲۵ مهرماه برابر با ۷ تا ۱۶ اکتبر برگزار می‌شود.